Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas pilī Ieva Akuratere uzstāsies ar krievu romancēm koncertā «Russkije» 5

Bauskas pilī sestdien, 20.februārī, skanēs krievu romances, kuras izpildīs populārā latviešu dziedātāja un aktrise, rokgrupas «Pērkons» soliste Ieva Akuratere un akustiskās divpadsmit stīgu ģitāras virtuoze, dziesmu aranžētāja Ilze Grunte.

Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Zaķe informēja, ka koncertā skanēs Žannas Bičevskas, Bulata Okudžavas, grupas Voskreseņije un citu humānistu un brīvdomātāju dziesmas.

«Ar šīm dziesmām es vēlos atgādināt, ka ļoti daudz cilvēcības spēka, ideālisma un drosmes impulsu pasaule saņēmusi arī no slāvu mentalitātes un tās izpausmēm mākslā. Domāju, ka 21.gadsimtā mums vajadzētu būt pieradušiem pie vienkāršas patiesības, ka tautība nav sociāli politiska diagnoze, ka varaskāre nav saistīta ar cilvēka nacionalitāti un brīvība ir apziņas stāvoklis,» komentēja I. Akuratere.

Bauskas pils muzeja pārstāve skaidroja, ka vārds «romance» ir cēlies no spāņu valodas un tas nozīmē muzikāli poētisku skaņdarbu balsij. Spānijā 14. un 15. gadsimtā romance bija liroepisks dziedājums, bet Francijā un Anglijā 17. un 18. gadsimtā par romanci sauca mīlas dziesmu vai lirisku balādi.

«Neatkarīgi no ģeogrāfiski nacionālās piederības romanču saturā dominē mīlas lirika - krievu senās un arī mūsdienu romances tam ir visspilgtākais piemērs,» aprakstīja J. Zaķe.

«Krievu romanču emocionālo tonalitāti ietekmējušas krievu kultūras tradīcijas un tautas poētiskā mentalitāte. Daudzi to mūzikas autoru vārdi ir zināmi, un slaveni ir arī to dzejas autori, tomēr liela daļa seno krievu romanču vēsturē iegājušas kā anonīmu autoru darbi. Latvijā senās krievu romances iekarojušas īpašu mīlestību, cieņu un uzticību,» skaidroja J. Zaķe.

Biļetes iepriekšpārdošanā iespējams iegādāties Bauskas pils muzeja kasē un rezervēt pa tālruni.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Lv

Atmodas laikos dziedāja palīdzi dievs kas tad nu???

pirms 2 gadiem, 2016.02.17 06:20

Gunča

Sievietēm vecums nenāk viens, vienām tarakāni galvā, citas krieviski sāk dziedāt.

pirms 2 gadiem, 2016.02.17 09:46

No

Naivums? Skaistā krievu kultūra, bagātā valoda, kāpēc gan muims visiem tajā nerunāt, un tāda kultūras tauta taču var šeit darīt, ko vien vēlas, vai ne?

pirms 2 gadiem, 2016.02.17 08:53

monta

klau, tūdaliņi, kad skataties amerikāņu bojevikus, uz ekrāna latvju rakstus zīmējat vai kā? Kur tad paliek konsekvence? Krievu romances ir fascinējošas. Komplektā ar Akurāteri, droši vien, vēl vairāk. Paldies organizatoriem par iespēju!

pirms 2 gadiem, 2016.02.17 19:35

Raimonds

Jācer, ka nākamajā koncertā Bauskā Ieva uzstāsies ar "krieviņu" jeb votu dziesmām. Voti senos laikos no Pēterburgas apkaimes purviem pārvesti uz Bauskas novadu. Tad vēl pa kādai dziesmai līvu, igauņu, setu, karēļu, somu un citās valodās - jauna koncertprogramma somugru valodās gatava.
raidījums - http://lr1.lsm.lv/lv/lr/arhivs/?adv=1&d=17&m=2&y=2016&d2=&m2=&y2=&channel=1&keyword=Voti
http://ziemelzeme.lv/index.htm
https://lv.wikipedia.org/wiki/Krievi%C5%86i

pirms 2 gadiem, 2016.02.18 16:22

Vietējās ziņas