Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas pilī muzicēs Esbjergas jauniešu simfoniskais orķestris no Dānijas

Sestdien, 24. martā, plkst. 17 Bauskas pils zālē uz bezmaksas koncertu aicina Esbjergas Jauniešu simfoniskā orķestra stīgu un pūšaminstrumentu nodaļas audzēkņi diriģenta Pola Lakūra vadībā, informē Ilva Sinkēviča, projektu koordinatore Dānijas Kultūras institūtā.

Aptuveni stundu garā koncerta programma sagatavota viegli gaisīgā un pavasarīgā noskaņā. Tajā varēs dzirdēt Karla Nīlsena «Svētku maršu» no svītas «Aladins», Johanesa Brāmsa «Ungāru dejas», fragmentu no Žorža Bizē Pirmās simfonijas, kā arī Hansa Kristiana Lumbī dzirkstošo «Šampanieša galopu» un citus skaņdarbus.

Esbjergas Jauniešu simfoniskā orķestra vēsture sākās 1982. gadā, kad flautas pedagogs Pols Lakūrs uzdrošinājās un nodibināja orķestri, kurā aicināja spēlēt talantīgākos audzēkņus no Esbjergas Kultūras skolas. Gadiem ejot, orķestris ir izaudzis un pierādījis sevi ne vien ārpus dzimtās Esbjergas, bet pat Dānijas robežām.

Orķestra repertuārā ir iekļauti gan klasiskās, gan populārās mūzikas skaņdarbi, ko jaunieši atskaņo dažādos koncertos un festivālos. Orķestra mūziķi ir ļoti atvērti jaunām idejām un piedzīvojumiem, tādēļ labprāt dodas tuvākos un tālākos pieredzes apmaiņas braucienos un piedalās dažādos festivālos visā Eiropā. Orķestris ir ierakstījis arī vairākus mūzikas CD gan atsevišķi, gan kopā ar Esbjergas Kultūras skolas audzēkņiem.

Ieeja uz koncertu ir bez maksas, to organizē Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar Bauskas pili.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas