Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas pilī skanēs viduslaiku mūzika un stāstījumi par Luteru 2

Sestdien, 17.martā, Bauskas pilī skanēs viduslaiku un renesanses mūzika vokālās grupas "Ars Antiqua Riga" izpildījumā, ko papildinās Lenarda Gotluba lautas skaņas un aktiera Vara Pinķa stāstījumi par Mārtiņa Lutera laiku, informēja Bauskas pils muzeja pārstāve Ruta Garklāva.

Koncertā skanēs gan Lutera, gan viņa laikabiedru - Johana Valtera un Kaspara Otmajera - mūzika grupas "Ars Antiqua Riga" izpildījumā. Ar stāstījumiem par Lutera laiku un domām dalīsies aktieris Piņķis, savukārt atmosfērisku noskaņu radīs lautists Gotlubs. Koncerta mākslinieciskais vadītājs, diriģents - Pēteris Vaickovskis.

"Pirms 500 gadiem, 1517.gadā, līdz ar mūka Lutera 95 tēzēm aizsākās jauns laikmets. Reformācija ietekmēja ne tikai visu kristīgo sabiedrību, bet daudzos aspektos arī mākslu un kultūru. Rietumeiropas mūzikas vēsturē reformācijai ir liela nozīme. Pats Luters esot bijis gana virtuozs lautas spēlē un augsta tenora balss īpašnieks. Mūzika viņa mājās ir skanējusi bieži, un arī savās "galda runās" viņš tai ir veltījis daudz pārdomu," klāstīja Garklāva.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Hallelujah !

Lai Piņķa stāstījums būtu objektīvs,klausītāji jāiepazīstina arī ar tā paša M. Lutera pret ebrejiem vērstām necilvēcīgām tēzēm, kuras vēlāk Vācijā dzīvē centās ieviest kristietis Ā.Hitlers,tādējādi "reformējot" attieksmi pret ebrejiem. Daļēji viņam tas arī izdevās,un tur nu nenoliedzami liels nopelns tieši M.Luteram.
Ceru,ka manu klāstījumu ņems vērā pasākuma rīkotāji,sevišķi jau aktieris Piņķis un pils muzeja pārstāve Garklāva.
Lai mūzika dzidri skan,lai doma brīvi raisās !

pirms gada, 2018.03.11 12:18

Āmen

Objektīvie M.Lutera dzīves un darbības pētnieki nākuši pie atziņas,ka viņam, tā teikt, visi mājās nav bijuši,bet ir arī tādi,kas nevar vērtējumā izšķirties - ģēnijs vai idiots. Ja ņem vērā.ka studējis un pat sekmīgi darbojies tieslietās, tad tā vēlākā mūkošanās un reformēšana skaidri parāda,ka prātiņš sagāja sviestā.

pirms gada, 2018.03.15 12:35

Vietējās ziņas