Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas pils mūros iebūvē liftu 2

Apmeklētāju un darbinieku ērtībām šajās dienās Bauskas pils muzejā sāk darboties lifts. Ar to varēs nokļūt no pagraba līdz pat pils trešajam stāvam. «Bauskas Dzīve» pirmdien, 21. jūnijā, piedalījās pils muzeja direktora Māra Skaņa un liftu uzstādīšanas kompānijas «Recept-Holding Lifts» prezidenta Anatolija Kuļika sarunās par objekta nodošanu. «Objekts pilij ir ļoti nepieciešams, iecere mums jau bija labu laiku. Tās īstenošanu izdevies veikt, izmantojot ES līdzfinansējumu, kopā izlietojot ap 27 tūkstošiem latu,» stāsta M. Skanis. Pacēlāju izmantot varēs ikviens apmeklētājs, taču mērķauditorija ir vecie ļaudis, invalīdi. Ar liftu dažādus priekšmetus ērtāk nogādāt varēs arī pils speciālisti. A. Kuļiks atzīst, ka vairāku mēnešu darbs Bauskas pilī nav bijis viegls: «Pils saimnieki ar piesardzību, pat zināmu neuzticēšanos uzņēma mūsu rosību. To var saprast, jo pils interjerā šāds objekts ir kas īpašs. Mēs centāmies, lai lifts būtu pēc iespējas neuzkrītošāks. Tomēr ir virkne tehnisku prasību, kuras ignorēt nedrīkst. Tagad, kad objektā darbi pabeigti, mans vēlējums būtu liftu vairāk ekspluatēt. Tad arī tas kalpos nevainojami.»M. Skanis apstiprina - ar liftu būvētājiem nav bijis viegli. Sākotnējais projekts bijis paredzēts citādākas konstrukcijas pacēlājam. Tādēļ darba gaitā daudz ko nācies mainīt. Tomēr rezultāts direktoru pagaidām apmierina. Ievērota viņa galvenā prasība - tehnikas jaunums ir neuzkrītoši paslēpts vēsturiskās pils mūros. M. Skanis teic, ka pavisam drīz lifti un pacēlāji pilīs būs strikta Eiropas Savienības institūciju prasība. Pagaidām lifti ir tikai dažās šāda tipa vēsturiskajās celtnēs. Atšķirībā no citām pilīm Bauskā to izdevies lieliski iekļaut kopējā ansamblī.Bauskas pils muzeja darbinieki apgalvo, ka pili diezgan bieži apmeklē vecāki ļaudis. Īpaši daudz viņu ir trešdienās, kad pensionāriem, invalīdiem un bērnunamu audzēkņiem ir bezmaksas ieeja. Līdz šim nereti viens otrs pensionārs atteicies aplūkot ekspozīciju, jo nav bijis drošs, vai pārvarēs stāvās kāpnes. «Bauskas Dzīve» uzklausīja kādas neapmierinātas māmiņas iebildumus - pa jaunizliktajiem akmeņiem pie pils ieejas nav iespējams pārvietoties ar bērnu ratiņiem. M. Skanis šo problēmu ir apjautis. Tiek domāts, kā izveidot īpašu, gludu un vienlaikus objektam pieskaņotu brauktuvi, pa kuru varētu pārvietoties gan ar invalīdu, gan bērnu ratiņiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

3d

Varēja tad viduslaiku, kur pats sevi velk augšā. Savādāk var iznākt ka pilskungam un vienai ,otrai ekonomei saasinās problēmas ar lieko svaru.

pirms 8 gadiem, 2010.06.22 21:02

haims

nu *** dajote, citiem ēst nav ko ,šis būvē liftu, kā to uzturēsi dunduk?

pirms 8 gadiem, 2010.06.22 13:01

Vietējās ziņas