Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas pils muzejā rīkos Edītes Pauls-Vīgneres izstādi «Koronetes»

Bauskas pils muzejā no 10. jūnija līdz 31. jūlijam būs skatāma mākslinieces Edītes Pauls-Vīgneres izstāde «Koronetes», kurā būs redzama unikāla ar rokām darināta galvas rotu kolekcija, informē Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Zaķe.

Izstādi papildinās krāšņās Valda Ošiņa fotogrāfijas, ļaujot saskatīt koronešu zelta diegu, stikla pērļu smalkumu un audumu tekstūru nianses.

Idejas vainadziņu un citu galvas rotu darināšanai māksliniecei radās 2013. gada pavasarī, aizrautīgi skatoties seriālu par britu Tjūdoru dinastiju. Renesanses laikmetā augstdzimušas personas nēsāja dārgakmeņiem rotātus kroņus, tiāras, diadēmas, pērlēm izšūtas aubes un cepures. Vainagi, ko parasti vija no lapām un ziediem, tolaik tika uzskatīti par goda vai iesvētību zīmēm, kas simboliskā nozīmē pietuvināti minētajām galvas rotām.

Mākslinieces sajūsma un renesanses mākslas mīlestība harmoniski savijas ar latvisko dzīvesziņu improvizētās galvas rotās, kurām arī ir dziļa simboliska jēga. Kaut gan autore uzskata, ka nevar sacensties ar karaļu dārgumiem, tomēr viņas darinājumi apliecina neizsmeļamu izdomu un prasmi ar vienkāršiem materiāliem radīt lieliskus lietišķās mākslas darbus.

E. Pauls-Vīgnere ir latviešu tekstilmāksliniece. Viņas darbi guvuši gan speciālistu, gan skatītāju simpātijas un profesionāli augstvērtīgu novērtējumu, jau sākot ar 1967. gadu, kad mākslinieces darbi pirmo reizi sāk parādīties izstādēs. Viņa piedalījusies starptautiskās izstādēs un simpozijos, viņas darbi pārstāvējuši Latviju ārzemēs reprezentācijas skatēs un saņēmuši atzinību.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas