Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas pils skatu tornim nepieciešams remonts 8

Bauskas pils skatu tornis bojāts pagājušās nedēļas nogales lietavās. No tā sienas izskaloti akmeņi, kas uzkrituši uz pils jumta.
Bauskas pils muzeja saimnieciskās daļas vadītājs Oskars Leišaunieks stāsta, ka naktī no piektdienas uz sestdienu spēcīgās lietavas no skatu torņa ārsienas izskalojušas akmeņus, ķieģeļus un citus būvmateriālu gabalus. Kopumā no torņa noslīdējuši apmēram divi kubikmetri celtniecības materiālu.

Daļa akmeņu uzkrituši uz restaurētās pils jumta, sabojājot dakstiņus. Par laimi, pie torņa tajā laikā neatradās cilvēki.

Šajā pils spārnā izvietoti muzeja krājumi, tādēļ nevarēja kavēties ar jumta remontu. Apskatot postījumus, tika konstatēts, ka no jauna jāliek dakstiņi apmēram astoņus kvadrātmetrus lielā platībā. Pils krājumos tik daudz jumta seguma materiālu vēl bija saglabājies. Bojātā jumta remontam tika īrēts ceļamkrāns. Pils strādnieki sestdien līdz pat pulksten pusastoņiem vakarā strādāja, lai bojāto vietā uzliktu jaunus dakstiņus.

Ap pils skatu torni nostiprināts siets, kuram būtu jāuztver iespējami krītošie akmeņi. Šoreiz siets nepalīdzēja. O. Leišaunieks norāda, ka pils tornim steidzami nepieciešams remonts. Bauskas pils muzeja direktors Māris Skanis paskaidroja, ka ir izstrādāts projekts Bauskas pils skatu torņa konservācijai. Tas paredz konstrukcijas aizsargāšanu no nobrukšanas, kā arī jumta uzstādīšanu virs torņa. Tas pasargātu torni no lietus, novēršot līdzīgus negadījumus kā aizvadītajās brīvdienās.

Bauskas pašvaldība kopā ar Jelgavas un Dobeles pašvaldībām sagatavojušas kopēju pieteikumu Eiropas Savienības līdzfinansējuma saņemšanai. Pieteikumu izskatīšanas pirmā kārta notiks augustā, gala atbildi ir cerības sagaidīt līdz gada beigām. Pils torņa konservācijai nepieciešams ap miljons eiro. No ES fondiem baušķenieki pretendē uz 850 000, pārējo naudu varētu meklēt pašvaldības budžetā.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

!!!

Pareizi, par miljonu tev ar drauģeļiem visu mūžu varētu krutku no Janeka nodrošināt.

pirms 2 gadiem, 2016.08.09 20:17

Dodied naudu!

Domās jau tikai tad, kad uz galvas uzkritīs. Kauns.

pirms 2 gadiem, 2016.08.10 11:53

Rasnačs

Vergi - aborigēni pavirši mūrēja pili.
Lai ordenis un katoļu baznīca uzņemas atbildību !

pirms 2 gadiem, 2016.08.10 12:02

nu gan dumibas

katoļu baznīca?

pirms 2 gadiem, 2016.08.10 15:49

Pats muļķis,
Fratres de Domo Sanctae Mariae Theutonicorum Jerusalemitana per Livoniam, bija Vācu ordeņa atzars Livonijā, kas izveidojās pēc Zobenbrāļu ordeņa sagrāves Saules kaujā 1236. gadā.

pirms 2 gadiem, 2016.08.10 16:31

Pag,pag!

Bet paskat, cik ilgi stāv pils! Tagadējie stikla būri sen būtu sagāzušies. Būtu mūriem jumts virsū, tad nebūtu nekādu problēmu.

pirms 2 gadiem, 2016.08.10 16:46

Vietējās ziņas