Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas pilsdrupu konservāciju veiks uzņēmums «Kaskāde 19» 5

Bauskas pilsdrupu konservāciju projektā «Nozīmīga kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstība kultūras tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai Zemgales reģionā» nodrošinās SIA «Kaskāde 19», liecina Bauskas novada pašvaldības noslēgtais iepirkums.

Mežotnē reģistrētais būvnieks iepirkumā bija vienīgais pretendents un darbus apņēmies veikt par 822 358 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

«Firmas.lv» dati liecina, ka "Kaskāde 19" apgrozījums pērn bijis 552 770 eiro, uzņēmums strādājis ar 29 965 eiro peļņu.

Jau vēstīts, ka darbiem Bauskas pilī Bauskas novada pašvaldība trijos gados aizņemsies kopumā 622 067 eiro. Līdzekļi pašvaldībai nepieciešami projekta «Nozīmīga kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstība kultūras tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai Zemgales reģionā» īstenošanai. Īstenojot ieceri, pašvaldība veiks Bauskas pilsdrupu konservācijas trešo kārtu un Bauskas pilskalna ziemeļu nogāzes nostiprināšanas un rehabilitācijas būvdarbus.

LETA jau ziņoja, ka trīs Zemgales pašvaldības – Jelgava, Dobeles un Bauskas novadi –, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu, īstenos kopīgu kultūrvēsturiskā mantojuma atjaunošanas projektu.

Īstenojot ieceri, Jelgavā plānots sakārtot Vecpilsētas ielas apkārtni, attīstot to kā radošo kvartālu un izveidojot jaunu tūrisma objektu – Zemgales restaurācijas centru –, kurā būtu pieejami reģiona mērogā unikāli restauratoru pakalpojumi kultūrvēsturisku un citu nozīmīgu priekšmetu atjaunošanai. Tāpat nozīmīgas investīcijas paredzētas Jelgavas dievnamu atjaunošanā.

Bauskā tiks sakārtota un nostiprināta Bauskas pilskalna ziemeļu nogāze un Bauskas pils tornis, lai izbūvētu vairākus skatu laukumus pilsdrupu un apkārtējās ainavas apskatei, kā arī iekārtotu pils būvvēstures digitālu ekspozīciju.

Savukārt Dobelē pārbūvi piedzīvos Dobeles Livonijas ordeņa pils kapela, kā arī pils laukuma teritorija.

Kopējās projekta izmaksas ir 5 988 081 eiro, tai skaitā ERAF finansējums 2 347 500 eiro un nacionālais finansējums 3 418 384 eiro apmērā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

hmm

cik citroni jau pili ir iegulditi un kadi ir ienakumi no shis pils?ka izskatas tad bauskas pils ir tas pats kas gurdonu diki---nauda plust pa visam kabatam

pirms gada, 2018.07.15 21:50

Andulis

Tad varbūt jaucam nost un miers?
Vai atstājam, lai sapūst un sabrūk dabīgā ceļā?
Pils tomēr ir valsts kultūras piemineklis, tā ir jāsaglabā pat ne ar mēŗki pelnīt.

Kaut gan daļēji piekrītu, pilij ir potenciāls pelnīt vairāk, taču ne uzreiz un tas visdrīzāk prasītu vēl ieguldījumus.

pirms gada, 2018.07.16 09:47

pareizi

ir gudrona diki.

pirms gada, 2018.07.16 10:14

izskatās

firma varētu būt līdzīga tai pašai Laternai," restauratorus" meklēs no vietējā kontingenta, tad, kad būs jāsāk strādāt, un pārstrādāt vairākas reizes...

pirms gada, 2018.07.16 12:55

Vietējās ziņas