Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas puses mežos šomēnes bīstami ugunsgrēki nav reģistrēti

Jau kādu laiku daudzviet Latvijā ir saglabājusies augsta ugunsbīstamības pakāpe. Pašlaik situācija ir tikai nedaudz uzlabojusies, tā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Pēdējā mēneša laikā mūsu puses mežos īpaši bīstami ugunsgrēki nav reģistrēti. Iespējams, cilvēki ir sadzirdējuši un kļuvuši uzmanīgāki.

2. jūlija naktī Vecumnieku pagastā degusi zaru kaudze un meža izcirtums 0,04 ha platībā, bet mežam nekādi zaudējumi neesot nodarīti, informē Valsts meža dienesta Zemgales virsmežniecības inženieris uguns aizsardzības un saimnieciskajos jautājumos Modris Vainovskis. Ugunsdzēsēji ar to tika galā ātri – plkst. 00.52 sāka un plkst. 2 naktī pabeidza.

Tomēr M. Vainovskis uzsver, ka situācija valsts mežos joprojām ir nemainīga, sauss esot visur. Solītais pērkona lietus esot lokāls un ne visur uzlīstot, bet, ja tomēr gadās kāda lietus lāse, tāpat lielais vējš zemi ātri izžāvē. Piesardzībai vēl aizvien jāpastāv, jo tagad vairāk ir aktivizējušies ogotāji un sēņotāji, min inženieris.

Vecumnieku novada mežzine Daiga Spalva uzskata, ka minētais ugunsgrēks, iespējams, izcēlies no cilvēka neuzmanīgas rīcības, bet konkrēti nevarot zināt. Iemesli varot būt daudz un dažādi, to noteiks izmeklēšana.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas