Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas Rātsnama rekonstrukcijas laikā plānoti arheoloģiskie izrakumi 11

Bauskas Rātsnama rekonstrukcijas projektā līdz ar tiešo pārbūvi plānota arī konstrukciju saglabāšana, arheoloģiskie izrakumi un jauna tūrisma produkta «Sver un mēri Bauskā» izveide, informēja novada domes attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone.Vēsturnieks un Bauskas novada domes deputāts Raitis Ābelnieks apraksta rekonstrukcijas gaitā plānoto arheoloģisko pētījumu ieguvumus: «Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejā jau ir materiāli no padomjlaika arheoloģiskajiem izrakumiem - monētas, holandiešu pīpju fragmenti. Iespējams, ka zem bijušās kafejnīcas «Mūsa» varētu atrast mazāk skartu kultūrslāni un aizrakties līdz pat 16. gadsimta beigu līmenim, kad šeit bija ekonomiskais uzplaukums, dzīvoja bagāti amatnieki un tirgotāji.»Par Rātsnama rekonstrukcijas projektu dzirdētas arī negatīvas atsauksmes, apšaubot, vai tas tagad būtu aktuāls. R. Ābelnieks teic, ka «būtu neapdomīgi nepaņemt Eiropas naudu, bet novada domes ieguldītās summas atgriezīsies dažādos veidos».

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Akmanuvai

Bez pilsētas vēstures saglabāšanas nav lielas jēgas arī pilsētas nākotnei. Ja mums Bauska ir tikai attāls Rīgas guļamrajons, tad tāds Rātslaukums un Rātsnams ir jālikvidē bez garām runām jau tūlīt. Ja tomēr Bauska grib būt kas vairāk, tad savas pilsētas vēstures saglabāšana ir vairāk kā nepieciešama, tāpat kā slimnīca ar dzemdību nodaļu, lai īstie baušķenieki dzimtu Bauskā nevis Jelgavā vai Rīgā.

pirms 8 gadiem, 2010.01.08 15:42

riepa

Vai tiešām rātsnams ir vienīgā iespēja kur izmantot no Airopas saņemamo, pāri par pusmiljonu ???
Paņemt jau vajag, ja dod...bet vai jāizmanto ir tieši tik nejēdzīgi un pilnīgi nevajadzīgi...???
Nez kuram tur tā murgainā ideja jau gadiem neliek miera - domes sastāvs it kā nomainījās, bet šī "ideja" velkas kā pirts lapa līdz...
Vai tad nu EU dod naudu tikai senatnes restaurēšanai?? Kur tad izmantotu naudu, ja rātsnama Bauskā vispār nebūtu bijis, vai arī tas izrādītos necils....

pirms 8 gadiem, 2010.01.08 15:26

Hiphops

Man gan liekas loti interesanta ideja! Ar nepacietibu sekosu lidzi jaunumiem. Atbalstu Abelnieku.

pirms 8 gadiem, 2010.01.07 22:05

monta

pirms pāris gadiem izrakumi jau bija, vajadzēja turpināt, bet sagāza tonnām akmeņu un zemi un nobruģēja! Nu atkal visu plēsīs vaļā?!!! latviski sakot, čerez žo_u.

pirms 8 gadiem, 2010.01.07 19:56

jop

prātiņ nāc mājās! atejas nav bet būs rātsnams, atkal ar pliku ***u bet šlipste kaklā

pirms 8 gadiem, 2010.01.07 19:00

vajag saprast

Ābelnieks gatavo Baušķeniekiem pārsteigumu....

pirms 8 gadiem, 2010.01.07 15:47

stulbs un stulbāks

Kas tas par stulbu nosaukumu "Sver un mēri Bauskā" .
Vai kāds to var izskaidrot? Nesaprotu, kas tiks svērts, kas un kam tiks mērīts?

pirms 8 gadiem, 2010.01.07 15:46

psc

Kas tā par noslēpumainību ? Kas deputāti uzskata, ka viņiem nav jāinformē savi vēlētāji, kādos veidos ieguldītās summas atgriezīsies ? Un galu galā par pusmiljonu var uzbūvēt 5 labas mājas no 0 līdz atslēgai !

pirms 8 gadiem, 2010.01.07 15:10

Vietējās ziņas