Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas skolotāja mācās pielietot modernās tehnoloģijas 19

120 pedagogi no 24 Eiropas valstīm trīs dienu seminārā izzināja, kā mācību stundās izmantot 3D un realitāti mainošās tehnoloģijas. 20 Latvijas pedagogu vidū bija arī Bauskas sākumskolas pasniedzēja Līga Bajāre.

«eTwinning» skolu sadarbības tīkla seminārā Rīgā pedagogi zinošu profesionāļu vadībā apguva tehnoloģijas un metodes, kas palīdzēs radoši mācīt vēsturi un ar to saistītos mācību priekšmetus. Trīs dienu garumā skolotājiem bija iespēja apgūt 3D tehnoloģijas, virtuālās realitātes rīkus, veidot komiksus un ar mobilo lietotņu palīdzību izpētīt pilsētvidi.

Nodarbības vadīja pieredzējuši «eTwinning» vēstnieki, programmas «Iespējamā misija» absolventi, kas ikdienas darbā izmanto projektu metodes un dažādas tehnoloģijas. Virtuālās realitātes nodarbības noritēja sadarbībā ar jaunuzņēmumu «Vividly», kas ir virtuālās realitātes risinājumu ieviesējs arhitektūrā. Grāmatžurnāla «Benji Knewman» redaktore Agnese Kleina skolotājus iesaistīja diskusijā par mūsdienīgu skatījumu uz vēsturiskām vērtībām.

Viens no starptautiskā semināra lektoriem bija arī Bauskas Valsts ģimnāzijas pasniedzējs Bruno Bahs. Pēc šī semināra pedagogiem, iesaistot savus skolēnus, būs iespēja  uzsākt starptautiskus skolu sadarbības projektus.

Līga Bajāre piedalījās 3D objektu veidošanas praktiskajās nodarbībās, iesaistījās virtuālās realitātes lekcijās. Viņa iepazina un izmēģināja 3D briļļu izmantošanas metodes mācību stundās.

«Kopā ar kolēģiem spriedām, kā līdz šim izmantotās mācību metodes varētu papildināt ar jauniegūtajām. Tās paver plašākas iespējas skolēniem mācību procesā būt vēl aktīvākam. Šīs iemaņas viņiem noderēs, piemēram, izvēloties nākotnes profesiju. Tikšanās ar vairāk kā 100 kolēģiem no 24 valstīm deva iespēju komunicēt ar potenciālajiem projektu partneriem. Sarunu laikā sapratām, ka skolas Latvijā ir ļoti labi aprīkotas ar modernajām tehnoloģijām un mūsu pedagogi ir kompetenti un profesionāli  spēj dalīties savā pieredzē,» tā seminārā Rīgā pavadīto laiku vērtē L. Bajāre.

Mūsdienīgas mācības pedagogiem Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra organizē ne pirmoreiz. Jau iepriekš «eTwinning» programma skolotājiem piedāvāja  iespēja apgūt 3D modelēšanu, vizuālo programmēšanu.

Vietējās ziņas