Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas sociālajā dienestā bērni mācās mīlestību no suņiem 1

Pavisam mazi bērneļi, skolu audzēkņi un daži spuraini pusaudži pirmdienas, 3. oktobra, vakarā priecīgi iepazinās ar trim lieliem, taču bezgala sirsnīgiem kalnu suņiem.

Bauskas sociālā dienesta prevencijas grupas dalībnieki apmeklēja kanisterapijas nodarbību. Terapijas suņu saimnieks Viktors Mucenieks bērnus aicināja būt laipniem, pieklājīgiem un paklausīgiem: «Kad pie jums atnāk ciemiņi, jūs taču nekliedzat, negrūstāties un neplēšat viņus aiz ausīm. Suņi šodien ir jūsu ciemiņi, kuriem jūs neizrādīsit savas blēņas. Tad viņi jums pretī sniegs mīļumu, ļaus glaudīt, varbūt arī jūs uzklausīs, noteikti pasmaidīs.»

Kā pieredzējis burvis V. Mucenieks prot apklusināt trokšņaino bērnu auditoriju, rosina glaudīt sunīšus, būt labiem pret tiem. «Ar kanisterapiju mēs cenšamies mainīt bērnu ieradumus, rosinām viņus iepazīt un labāk izprast dzīvniekus. Saskarsme ar šiem suņiem modina bērnos labestību, māca savstarpējām mīļuma attiecībām. Šīs it kā pašsaprotamās lietas daudzās ģimenēs ir pazudušas, aizmirsušās. Mēs cenšamies tās atgūt,» «Bauskas Dzīvei» pastāstīja V. Mucenieks.

Sociālā darbiniece Arta Manuša piebilst, ka šī ir kārtējā sadarbībā ar nodibinājumu «Palidzesim.lv» rīkotā nodarbība. Uz to aicināti prevencijas grupas bērni no Bauskas, Mežotnes, Īslīces, Vecsaules un Codes pagasta. Kopā ar viņiem nodarbībās piedalās vecāki.

Trīs bērnu māmiņa Jolanta Šimkūna uz Bausku atbraukusi no Īslīces pagasta. «Šīs nodarbības maniem bērniem ir jauka izprieca, viņi te iegūst daudz jaunu prasmju, sastop draugus. Man ir patīkami vērot, kā bērni iesaistās radošajās darbnīcās. Es ar prieku viņiem palīdzu. Novēroju, ka iepriekšējās reizēs, atgriezušies no nodarbībām, bērni mājās bija mīļāki, rātnāki. Tas ir ļoti labi,» apliecina J. Šimkūna.

«Palidzesim.lv» vadītāja Ilze Skuja piekrīt šim raksturojumam:  «Mūsu mērķis ir iemācīt bērniem un vecākiem sadarboties. Tāpat mēs šeit viņiem dodam iespēju ieraudzīt, cik dažāda, citāda var būt pasaule. Ar spēlēm, ar rotaļām mēs viņiem iemācām dažādas praktiskas lietas. Šeit ierodas bērni no ģimenēm, kurās nav daudz iespēju ceļot, izzināt neparasto sev apkārt, sastapties ar pazīstamiem, populāriem cilvēkiem. Mūsu nodarbībās mēs viņiem dodam šo iespēju.»

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Dmitrijs Guljaevs

Lieliski!! Viktoram un viiem sunim loti vajaga ATBALSTA.Pirmkart finansu atbalsta no valsta strukturiem!Tapec ka vins un vina brinistiga komanda UNIKALA!

pirms 2 gadiem, 2016.10.26 12:09

Vietējās ziņas