Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas ūdensmotosportisti startē pasaules čempionātā 2

Nedēļas nogalē Igaunijā, Harku ezerā Tallinā, notika pasaules čempionāts ūdensmotosportā trijās laivu klasēs. Sacīkstēs startēja arī pieci «Mēmeles sports» braucēji, informē komandas biedrs Kristaps Paegle.

Bauskas vienību Tallinā pārstāvēja Laura Lakoviča-Lakovica, Nils Slakteris, Miks Zaharčenoks, Endija Zaumane un Viesturs Lācis.

«GT-15» klasē finālā, kur no 28 braucējiem tika labākie 18, startēja Laura Lakoviča-Lakovica un Nils Slakteris. Endija Zaumane un Miks Zaharčenoks neiekļuva labāko astoņpadsmitniekā, tāpēc sacīkstes turpināja B finālā.

A finālā trijos no četriem braucieniem Laurai izdevās rezultātus uzlabot. Sākumā viņa bija devītā, mazliet vēlāk – septītā, trešajā braucienā – jau sestā. Ceturtajā braucienā Laurai izdevās lielisks starts, un pie pirmās starta bojas viņa bija otrā. Taču tiesneši nolēma, ka baušķenieces manevrs neatbilst noteikumiem, un lika veikt vienu soda apli. Līdz ar to pēdējā braucienā Laurai tikai 17. vieta, bet kopvērtējumā viņa ir astotā. Pasaules un Eiropas čempionātā no četriem braucieniem ieskaitē tiek ņemti vērā trīs labākie.

Pēc sacīkstēm Laura priecājās par sasniegto: «Izdevās visi braucieni, izņemot pēdējo, kur neuzmanības dēļ kļūdījos starta taisnē. Rezultāts ir labs, jo konkurence bija ļoti spēcīga.» Arī Lauras tētis un treneris Aldis Lakovičs-Lakovics paveikto vērtē atzinīgi: «Starti bija kvalitatīvi. Laurai aiz sevis izdevās noturēt spēcīgākus braucējus, bet beigās tomēr trūka pacietības, lai stabili un bez kļūdām startētu visos četros braucienos.»

Nilam Slakterim pirmajā un ceturtajā braucienā 16. vieta, otrajā un trešajā – 15., taču kopvērtējumā viņš ierindojās 18. vietā.

B finālā, kurā tika sadalīta 19. – 28. vieta, bija jāveic tikai divi braucieni. Par B fināla uzvarētāju kļuva Miks Zaharčenoks, kurš plūca laurus pirmajā braucienā, bet otrajā palika piektais.

Endija Zaumane pirmajā braucienā B finālā ierindojās trešajā vietā. Otrajā piegājienā Endija avarēja un nefinišēja, līdz ar to kopvērtējumā viņai 23. vieta.

Savukārt Viesturam Lācim šis bija pirmais pasaules čempionāts «OSY–400» klasē. Sportists pirmajā un otrajā braucienā palika12. vietā, bet trešajā bija 11. Veiksmīgākais baušķeniekam bija ceturtais brauciens, kurā viņš prasmīgi izmantoja pretinieku kļūdas un ieguva 7. vietu. Kopvērtējumā 11. vieta 17 dalībnieku konkurencē.

«Esmu priecīgs par savu pirmo pasaules čempionātu. Pirms sacensībām trenējoties un regulējot laivu, jau aptuveni zināju, kas mani sagaida – nepietiekams maksimālais ātrums garās trases konfigurācijai. Uz sacīkstēm devos, lai veiktu četrus drošus un stabilus braucienus. Mērķi sasniedzu un vēl vairāk – aiz sevis atstāju pāris braucēju ar ievērojami labāku ātrumu, kvalifikācijas laiku un krietni vieglākām laivām,» paveikto vērtē Viesturs Lācis. Viņš uzteic mehāniķu – Jura Miķelsona un Kristapa Paegles – paveikto un stāsta par nākotni: «Mans mērķis ir ātri tikt pie cita laivas korpusa un gatavoties Eiropas čempionātam, kas iepriekš tika atcelts un tagad ir pārcelts uz 1. un 2. oktobri.»

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Mārcis

Kaut kā rezultāti pieklibo kad nav "īstie" karburatori,

pirms 3 gadiem, 2016.07.26 11:38

Vietējās ziņas