Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas Valsts ģimnāzijā viesojas bobslejists Oskars Melbārdis

Bobsleja pilots Oskars Melbārdis un komandas treneris Zintis Ekmanis vakar, 3. aprīlī, tikās ar Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēniem. Viņus bija uzaicinājis sporta skolotājs Ivars Prīsis.
 
Bobslejistu ekipāža Oskars Melbārdis, Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste un Jānis Strenga Soču Olimpiskajās spēlēs pārsteidza visu pasauli, izcīnot sudraba godalgas. Pasākuma laikā Zintis Ekmanis uzsvēra: «Latvija bija uz viena pjedestāla ar Krieviju un ASV.»
 
«Katru olimpisko gadu aicinām ciemos populārus sportistus. Pie mums bijuši brāļi Šici, volejbolists Mārtiņš Pļaviņš ar jauno pārinieku Jāni Pēdu, brāļi Dukuri,» tā «Bauskas Dzīvei» pastāstīja Bauskas Valsts ģimnāzijas sporta skolotājs Ivars Prīsis.

Sportistus ar dejām sveica jauniešu tautas deju ansamblis «Odziņa», dziedāja 10.c klases skolniece Ieva Gudaņeca. Pasākumu vadīja skolēnu domes pārstāvis Artūrs Poštars. Par sportistu sasniegumiem sanākušajiem stāstīja Mārtiņš Bukšs un Krišjānis Zālītis.

Oskars Melbārdis atcerējās ceļu līdz godalgām. Ar sportu aizrāvies dzimtajā vietā – Kauguru pagasta Jāņa Endzelīna pamatskolā. Spēku guvis, vecākiem palīdzot lauku darbos. Pēc tam turpinājis treniņus Murjāņu Sporta ģimnāzijā, kur sācis nodarboties ar bobsleju.
Skolēni uzdeva ieinteresētus jautājumus. Vaicāja par dzīvošanu Soču olimpiskajā ciematā. «Kopumā bija ļoti labi. Vienīgi pašā sākumā – apmetamies numuriņos, ieejam tualetē, bet tur izrādās, ka spogulis pašiem jāuzstāda. Pat instrukcija bija pievienota,» smaidot atceras sportists.

12. klases audzēknis Rolands Leveika interesējās, vai sportists turpinās startēt. Plašsaziņas līdzekļos pavīdējusi informācija, ka metīšot bobsleju pie malas. «Noteikti piedalīšos arī nākamajās Olimpiskajās spēlēs,» tā O. Melbārdis. «Cenšos sekot visiem sporta notikumiem. Tāpēc vairāk vai mazāk zinu, par ko runā dažādos sporta veidos,» «Bauskas Dzīvei» pastāstīja R. Leveika.

«Jums paveicies ar pedagogu kolektīvu. Laikam jau tas ir pareizākais, ka skolas direktors ir sporta pedagogs. Fiziskās aktivitātes ir ļoti svarīgas – smadzenēm piekļūst vairāk skābekļa, vieglāk mācīties,» savas domas pauda Zintis Ekmanis.

O. Melbārdis un Z. Ekmanis pasniedza kausus Bauskas Valsts ģimnāzijas klašu spartakiādes uzvarētājiem. Sacensības klasēm šogad notika astoņos sporta veidos.

Padomu, ko darīt puišiem un meitenēm, kas sapņo par bobsleja karjeru, deva O. Melbārdis: «Mēs visi nākam no dažādiem sporta veidiem. Piemērotākais ir vieglatlētikas daudzcīņa. Tā attīsta koordināciju, ātrumu, spēku. Daumants Dreiškens spēlēja basketbolu. Galvenais – aktīvi darboties, virzīties uz priekšu.» «Interesanti, ka bobslejisti nāk no lauku ciemiem un pilsētām. Atlasē ir bijuši arī lielo pilsētu sportisti – tiklīdz viņus iemet treniņu sistēmā, viņi neiztur,» teic Z. Ekmanis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas