Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkņi iekļūst spēles «TITAN» finālā 1

Bauskas Valsts ģimnāzijas 10. klases audzēkņi Andris Kāposts, Gatis Adakovskis  un Uldis Urtāns veiksmīgi startēja Zemgales reģiona biznesa simulācijas spēlē «TITAN» un 21. janvārī cīnīsies valsts mēroga sacensību finālā Rīgā.
 
Simulācijas spēles dalībnieki iejūtas datora ražošanas firmas vadītāja lomā 2035. gadā. Katrai komandai ir sava firma, ko attīstīt pēc pašu vēlmes, tirgojot «Holo-Generator» datorus.

Spēle sadalīta pa ceturkšņiem, skolēni analizē informāciju un pieņem lēmumus par ražotās produkcijas apjomu, tās cenu, mārketinga aktivitātēm, attīstību un modernizāciju, kā arī investīcijām. Veiksmīgāko uzņēmumu spēlē nosaka pēc panākumu indeksa, ko veido pieci rādītāji: nesadalītā peļņa (50%), pieprasījuma potenciāls (20%), piedāvājuma potenciāls (10%), tirgus daļa (10%) un attīstība (10%).

Šī spēle pedagogu un skolēnu vidū visā pasaulē guvusi plašu atbalstu. Tas ir viens no labākajiem veidiem ekonomikas, biznesa vadības teorijas mācīšanai un praktiskai pielietošanai. Pieņemot veiksmīgus biznesa attīstības lēmumus, katrs spēlētājs var virzīt uzņēmumu uz uzvaru.

Bauskas Valsts ģimnāzijas ekonomikas skolotāja Inta Banka uzskata, ka spēle palīdz attīstīt loģisko domāšanu, veicina priekšstatu par finanšu plānošanu un izmantošanu. «Tā ir komandas spēle, jāprot sadarboties, respektēt komandas biedrus,» stāsta skolotāja.
 
Vairāk par šo tematu lasiet laikrakstā «Bauskas Dzīve» pirmdien, 19. janvārī.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas