Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas vijolniece gūst godalgu konkursā 4

Valsts konkursā profesionālās ievirzes izglītības programmā «Vijoļspēle» reģionālajā kārtā sekmīgi piedalījās Bauskas mūzikas un mākslas skolas vijolnieces, informē skolas direktore Anita Velmunska.

Konkursā, kas 24. janvārī notika Jelgavas mūzikas vidusskolā, baušķeniekus pārstāvēja jaunās vijolnieces Līga Vaivare un Ance Ūdre. Skolēnu uzstāšanos rūpīgi vērtēja augsti profesionāla žūrija. Tajā strādāja Mūzikas akadēmijas emeritētais profesors Juris Švolkovskis, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra māksliniece Inese Štrāle, kā arī Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolas izglītības programmas vadītājs Osvalds Šneiders.

«Ances sniegums bija īpaši spožs un pārliecinošs ar ļoti labu tehnisko izpildījumu. Šarla Danklā «Koncertsolo» Ances izpildījumā skanēja pārliecinoši, brīvi un dzīvīgi. Žūrija uzteica Ances artistiskumu un muzikalitāti. Līga Vaivare atskaņoja Žana Baptistes Akkolai koncertu la minorā. Viņas izpildītais darbs bija detalizēti izstrādāts, stabils un muzikāli niansēts,» tā audzēkņu sniegumu raksturo direktore Anita Velmunska.

Konkursā 3. vietu ieguva Ance Ūdre. Viņa ir otra labākā Zemgales vijolniece savā grupā, jo pirmā vieta netika piešķirta. Uzteicams ir vijoļspēles skolotājas Aivas Avotiņas un koncertmeistares Evijas Bonātes ieguldītais darbs, kā arī meiteņu vecāku atbalsts.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs katru gadu organizē valsts konkursus dažādu izglītības programmu audzēkņiem, lai attīstītu audzēkņu profesionālās prasmes un uzstāšanās kultūru vijoles spēlē.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

...

Beļģu vijolnieks,skolotājs - Jean Baptiste Accolay.

pirms gada, 2018.01.30 22:57

jhh

Tie dzeltenie cimdi ,vienkarsi pa traku!!!!

pirms 9 mēnešiem, 2019.01.06 21:08

Vietējās ziņas