Baušķeniece turpina spēlēt Latvijas sieviešu futbola izlasē

Kārtējo spēli Latvijas sieviešu futbola izlases kreklā 26. septembrī nospēlēja baušķeniece Elīza Spruntule. Izlases sezonas pēdējā cīņā latvietes piedzīvoja pirmo zaudējumu šogad.

Otrdien Latvijas futbola sieviešu izlase ar 1:2 stadionā «Arkādija» Rīgā pārbaudes spēlē piekāpās Jordānijas izlasei. Lai gan Latvijas izlase uzbruka krietni vairāk, it īpaši otrajā puslaikā, pretuzbrukumā ielaistie vārti 81. minūtē un nerealizētās daudzās vārtu gūšanas iespējas lika samierināties ar pirmo zaudējumu 2017. gadā.

Mūsējās vārtus zaudēja ļoti neveiksmīgā epizodē. Pēc standartsituācijas tika izpildīts centrējums, bumba izlidoja caur spēlētāju drūzmu un trāpīja vārtu apakšējā stūrī. Latvijas vārtsardze Marija Ibragimova nepaspēja reaģēt.

Mača turpinājumā teritoriāli dominēja Latvija, un pirmā puslaika izskaņā pārsvars tika pārvērsts vārtu guvumā, kad rezultātu izlīdzināja Sandra Voitāne.

Otrajā puslaikā Latvijas izlase arvien izteiktāk pārgāja uzbrukumā un radīja vēl vairāk bīstamu momentu. Divas reizes bumba tika nogādāta Jordānijas vārtos, taču abas reizes pēc signāla par aizmugures situāciju, un vārti netika ieskaitīti. Savas neizmantotās iespējas latvietēm nācās nožēlot 81. minūtē. Vienā no retajiem Jordānijas pretuzbrukumiem pretinieču uzbrucēja Al-Marsi izspraucās starp divām Latvijas aizsardzēm un trāpīja vārtu stūrī.

Mājinieces metās izmisīgos uzbrukumos, lai atspēlētos. Vairākkārt pretinieču vārti tika apdraudēti, bet bumba Jordānijas vārtu līniju nešķērsoja, un spēle noslēdzās ar 1:2 viesu labā.

Tādējādi Latvijas izlase piedzīvoja pirmo zaudējums 2017. gadā, kurā 12 spēlēs gūtas septiņas uzvaras, četri neizšķirti un viens zaudējums.

Baušķeniece, Latvijas izlases aizsardze Elīza Spruntule pēc spēles pauda nožēlu, ka dominance laukumā nevainagojās ar gūtiem vārtiem. «Jordānija pasaules rangā ir 50. vietā, 30 augstāk nekā Latvija. Mēs dominējām visos statistikas rādītājos, izņemot momentu realizāciju. Žēl. Šī spēle parādīja mūsu gadu, kurā spēlētājām ir milzīgs potenciāls, bet futbolā sīkumi netiek piedoti,» tā Elīza.

«Ar savu šīs sezonas sniegumu neesmu apmierināta, jo uzskatu, ka komandai varu dot daudz vairāk. Šogad sezona ir teju galā. Latvijas sieviešu čempionātā «Rīgas Futbola skolas» komandas sastāvā izcīnīju čempiona titulu, bet Latvijas kausa sacensībās palikusi tikai fināla spēle Liepājā,» par aizvadīto sezonu stāsta baušķeniece.