Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baušķenieki dodas uz svētkiem Nāhodā 4

Bauskas novada sešu cilvēku (ieskaitot šoferi) delegācija 7. septembra vakarā izbrauca uz Čehijas pilsētu Nāhodu. Te baušķenieki iepazīsies ar pilsētu, tās apkārtni, piedalīsies tradicionālajā Kurzemes festivālā.Novada domes attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone informē, ka līdz ar viņu delegācijā ir novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips, izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas vadītājs Raitis Ābelnieks, Bauskas pamatskolas direktors Jānis Rumba un Bauskas tautas nama direktore Ilva Vansoviča.  «Vizītes laikā paredzēts pabeigt noformēt Bauskas novada un Nāhodas pilsētas sadraudzības līgumu. Programmā iekļauts uzņēmumu un iestāžu apmeklējums, tikšanās ar vietējās varas pārstāvjiem. Ļoti ceru, ka šī vizīte būs nākamais solis mūsu pašvaldību sadarbībā, gatavojot dažādus pārrobežu projektus, tostarp ES līdzfinansējuma piesaistei. Izglītības, sociālā, kultūras un sporta joma būtu galvenās, kur ceram izvērst mūsu sadarbību,» tā I. Tijone. Apmeklējot izglītības iestādes, varētu tapt plāni abu pilsētu skolu draudzībai. I. Vansoviča cer rast kontaktus māksliniecisko kolektīvu sadarbībai. Iespējams, kāda laba ideja tiks aizgūta, vērojot Kurzemes festivāla norisi. I. Tijone piebilst, ka dāvanā uz Čehiju tiek vesti suvenīri, Bauskas alus, «Laimas» saldumi. Baušķenieku uzņemšanu finansē Nāhodas pašvaldība. Vizītes izmaksas būs līdz 300 latiem. Nauda tērēta galvenokārt suvenīru iegādei un ceļa izdevumiem. Bauskā delegācija atgriezīsies 12. septembra vakarā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

!!!!

Viss jau tā būtu, tikai tāda maziņa niansīte, ka Nahoda ir pilsēta, kas šogad parakstīja sadarbības paktu ar Bauskas pilsētu. Ja Rundāle būtu pilsēta, tad droši vien parakstītu līdzīgu paktu ar to.

pirms 8 gadiem, 2010.09.10 00:02

....

Rundāles pils atrodas Rundāles novadā! Ja Bauskas pils iemītnieku senčiem būs kāds pasākums, tad uz to būs jādodas Rundāles novada pārstāvjiem?!

pirms 8 gadiem, 2010.09.08 19:57

!!!!

???? Pirms jautā, palasi grāmatiņas un pamācies vēsturi! Tad uzzināsi, ka Kurzemes pēdējais hercogs Pēteris Bīrons, atstājot hercogisti Krievijai, devās trimdā uz Nahodu, tag. Čehijā, kur kādu laiku dzīvoja. A Bauska tur ir "pri tom", ka Rundāles pils atrodas Bauskas tuvumā! Lūk, tā!

pirms 8 gadiem, 2010.09.08 19:35

????

Kaut ko nesapratu - kāds Kurzemes festivāls Čehijā? Un pričom tur Bauska? Ka tik pa pasauli dauzīties.

pirms 8 gadiem, 2010.09.08 10:09

Vietējās ziņas