Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baušķenieki iepazīst Eiropas Parlamentu un Briseli 5

Karavīri ar ieročiem Briseles lidostā un ielās, klusie gaiteņi Eiropas Parlamenta (EP) ēkā un unikālais Atomiums. Šie ir daži no spilgtiem iespaidiem, kurus Beļģijas galvaspilsētā nedēļas sākumā – pirmdien un otrdien – baudīja divi «Bauskas Dzīves» lasītāji.

Ceļotāji bija laikraksta un EP deputāta Krišjāņa Kariņa kopīgi organizētā konkursa «Eiropa manā dzīvē» uzvarētāji Gita Vožniaka un Andis Kutra. Briselē viņi ieradās dažus mēnešus pēc lidostā un metro sarīkotajiem terora aktiem. To sekas bija jaušamas lidostā, kur joprojām vēl jāizmanto pagaidu pārvietošanās telpas, tostarp jāiet pa pazemes stāvlaukumu, nepiemērotā vietā jāšķērso neaprīkota brauktuve.

EP viesiem bija iespēja uzklausīt vietējo preses pārstāvi Māri Graudiņu, kā arī deputātu K. Kariņu. Sarunas izvērsās par darbu Briselē, par drošību, kā arī par 23. jūnijā gaidāmo referendumu Lielbritānijā. Tajā britu salas iedzīvotājiem būs jāpauž viedoklis, vai Apvienotajai Karalistei palikt ES sastāvā vai izstāties. Pašlaik situācija ir ļoti neskaidra, ES atbalstītāju un noliedzēju skaits ir gandrīz vienāds. Referendumā visu var izšķirt pat pāris desmiti balsu.

Pēc neliela politiskā ekskursa vizītes dalībnieki ielūkojās lielajā plenārsēžu zālē, apmeklēja K. Kariņa darba kabinetu, kas izvietots vienas EP ēkas 14. stāvā. G. Vožniaka ievēroja grīdu apdari telpās. Tā slāpē gājēju soļus, tādējādi EP strādājošajiem netraucē skaņas no gaiteņiem. No sarunas ar K. Kariņu viņa apjauta, cik liela nozīme ir komandai, kas pulcējas ap deputātu. K. Kariņam izdevies sev piesaistīt zinošus, idejām bagātus un strādīgus jaunos cilvēkus.

Baušķeniekiem bija pietiekami daudz brīvā laika, lai iepazītu Beļģijas galvaspilsētu. Gan Gitai, gan Andim visspilgtāko iespaidu radīja oriģinālais Atomiums, kas ir 165 miljardus reižu palielināts metāla molekulas kristāla modelis. Savdabīgu ieskatu Eiropas valstīs un pilsētās varēja gūt atraktīvajā Minieiropas parkā. Ekskursiju laikā apskatīts vēl viens Briseles simbols – čurājošais puisītis. Šoreiz gan tas nebija īpaši saģērbts. Kā vairumu tūristu, arī Gitu un Andi pārsteidza šīs statujas niecīgie izmēri, salīdzinot ar milzīgo popularitāti, kas ap to radīta.

Vairāk lasiet laikraksta drukātajā versijā piektdien, 27. maijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

lasitajs

vispar kopuma ta eiropa viena meslu bedre vien ir,paldies musu gudrajam galvam kas mus tur ievilka.

pirms 2 gadiem, 2016.05.26 11:52

ES

Mēslam mēslains skatījums uz lietām...verga dvēselei būtu labāk palikt PSRS ...

pirms 2 gadiem, 2016.05.26 12:19

tā bija/nebija

Melš,ka Kariņš tautas tērpā esot pačurājis blakus tam bij puisītim. Ap deputātu pulcētā komanda applaudējusi.

pirms 2 gadiem, 2016.05.26 12:52

vau tad

čuru daudzums atbilda ES noteiktām kvotām ?

pirms 2 gadiem, 2016.05.26 15:49

Domātājs

Nu un ko tas raksts man deva? Pilnīgi neko. Kas man par daļu ko dara cilvēki kam daudz brīvā laika un jādomā - nekur nestrādā.

pirms 2 gadiem, 2016.05.26 23:03

Vietējās ziņas