Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baušķenieki iepazīst Jāņa Akuratera daiļradi

Ne tikai prozaiķis, bet arī romantisks dzejnieks un lugu autors. Jāņa Akuratera daiļrades jaunas šķautnes iepazina sarīkojuma «Sirds klusa kā birze tiek, skaidra kā strauts.. » dalībnieki Bauskā.

Kārtējo literāro atceres pasākumu 10. februārī Bauskas Valsts ģimnāzijas pedagoģes sadarbībā ar Bauskas Centrālo bibliotēku (BCB) veltīja latviešu literātam Jānim Akurateram. Skolotāja Vija Cerusa pastāstīja par Akuratera daudzšķautņaino personību, bibliotekāre Madara Maslova analizēja autora populārāko darbu «Kalpa zēna vasara» mūsdienu jauniešu skatījumā. Viņa arī atklāja romantiku darbā «Degoša sala». Skanēja dziesmas, ģimnāzisti runāja romantisko mīlas dzeju.

BCB galvenā bibliogrāfe Laimdota Ozoliņa «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka mīlestības svētku Valentīndienas priekšvakarā bijusi vēlme atgādināt par kādu piemirstu latviešu literātu Jāni Akurateru: «Viņam šogad svinam nozīmīgu dzīves jubileju – 140 gadus. Skolā vēl runā par viņa darbu «Kalpa zēna vasara», daži atceras, ka Akuraters bijis vēsturiskās melodijas «Ar kaujas saucieniem uz lūpām» teksta autors, savukārt viņa mīlas lirika ir nepamatoti aizmirsta. Vēlējāmies par to atgādināt.»

Baušķeniece Rūta Rācenāja uzteica šādu ieceri, jo arī viņa zinājusi tikai dažus Akuratera darbus. «Izrādās, viņam ir skaista dzeja, viņš rakstījis arī lugas. Šis bija ne tikai izzinošs, bet arī ļoti emocionāls pasākums. Mani sajūsmināja ģimnāzistu priekšnesums,» pozitīvās emocijas neslēpj R. Rācenāja. Viņa piebilst, ka mamma, kas savulaik dzīvoja Torņkalnā, bija Akuratera meitas skolasbiedrene. Vecajos ģimenes albumos redzamas fotogrāfijas, kur ar visiem kopā ir arī Jānis Akuraters.

Pensionētā latviešu valodas skolotāja Staņislava Bērziņa slavēja gan sarīkojuma ideju, gan tā labi sagatavoto līmeni: «Uz šiem bibliotekāres Laimdotas un skolotājas Cerusas pasākumiem cenšos nākt regulāri. Tas ir ļoti liels un svētīgs darbs, ko viņas paveic. Uzteicama ir viņu prasme katrā pasākumā aizkustināt klausītāju dvēseles. Šeit gūtais emocionālais noskaņojums mani vēl ilgi priecē.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas