Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baušķenieki talkā sakopj upmalas

Sestdien, 26. aprīlī, talcinieki enerģiski rosījās pilsētā abu upju – Mūsas un Mēmeles – krastos. Iebraucot Bauskā no Rīgas puses, bija vērojama talcinieku aktivitāte pakalniņos pirms tilta. Iepriekš tur atradās betona gabali, tagad tos ņēma nost, lai varētu iestādīt puķes.
Dažus metrus tālāk, iesaistot traktortehniku, tika attīrīts Mēmeles krasts tilta labajā pusē. Tur bija sastopami Bauskas novada domes speciālisti. Viņi zāģēja krūmus, vāca un dedzināja žagarus, attīrīja laukumu no akmeņiem. Pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Alvis Feldmanis stāsta, ka teritorija tiek tīrīta, lai to vēlāk varētu frēzēt. «Ja mēs to tagad nedarīsim, atkal izaugs mežs. Bauskas vizītkarte ir jāsakārto,» teic A. Feldmanis.

Talciniece Jolanta Lauva akcijā piedalās kopš tās pirmsākumiem un mudina arī apkārtējos: «Skumji, ka sabiedrība pieradusi mēslot. Domāju, ka ir vajadzīga vismaz viena diena, kad Latvija kļūst par stūrīti sakoptāka.»

Mēmeles krastu pie laivu piestātnes uzkopa partijas «Nacionālā apvienība» biedri. Līdzīgi kā citur, tika savākti gruži, atkritumi un zāģēti krūmi, lai attīrītu upes krāču panorāmu. Partijas biedrs Ivars Kalada teic: «Cilvēki piecūko šo vietu katru gadu. Pēc piknika daudzi te atstāj atkritumus, šoreiz te atradām pat sapuvušus ķirbjus. Tas ir nesolīdi.»

Vides labiekārtošana un uzkopšana notika visos Bauskas pagastos. Vecsaules pagastā darbus organizēja ciema parkā, Vecsaules silā, arī Leriķu kapsētā. Atpūtas vietas «Līrumi» karjerā iekārtoja volejbola laukumu. Kūdras ciema centrā bija jāapgriež dzīvžogs, jāizveido puķu dobes. Vecsaulieši kopīgiem spēkiem apņēmās sakopt skvēru un pludmales volejbola laukumu Zvaigznes ciema centrā.

Ceraukstē pirmie talcinieki sākuši rosīties ap pulksten sešiem no rīta, informē darbu koordinatore pagastā Agita Čekša. Vietējie strādāja, lai padarītu pievilcīgākus pagasta apdzīvotos centrus, sakārtotu pagasta simbola – Ribbes dzirnavu – apkaimi un uzkoptu arī ceļa Liellauki–Beku mežs nomales. Mūsas ciematā čaklākie palīdzēja tīrīt upes krastu.

A. Čekša stāsta, ka talkā piedalījās pieaugušie un bērni. «Vietējie mums ir ļoti atsaucīgi. Laucinieki talko jau divas nedēļas pirms oficiālā datuma, mēs strādājat, kad vajag. Lielā talka ir svētki – labs visu darbu noslēgums,» uzskata Ceraukstes pārvaldes vadītājs Viesturs Janševskis. Viņš uzskata – ja talka netiktu organizēta, pagastā nekas nemainītos, jo vietējie tik un tā sistemātiski kopj apkārtni.

Prieku par akcijā paveikto bagātināja «Rimi» talkas autobuss, kas mūziķu pavadībā uzmundrināja talciniekus, kā arī cienāja ar dažādiem gardumiem. Pēc darbu pabeigšanas tas iepriecināja ceraukstiešus upes krastā pie Mūsas ciemata. «Talcinieku vidū jūtama kopības izjūta un milzīgs optimisms,» novēroja «Rimi» talkas autobusa pārstāve Iveta Līdere.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas