Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baušķenieki uzstājas koncertā «Vēl simts gadu dejai»

Vakar, 2. jūlijā, XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI deju svētku laikā «Arēnā Rīga» notika koncerts «Vēl simts gadu dejai». 1300 dejotāju pulkā bija arī mūsu puses ļaudis – tautas deju ansamblis «Jandāls» un vidējās paaudzes deju kolektīvs «Mēmele». Īpašu noskaņu radīja fakts, ka koncertā piedalījās tikai pašas labākās Latvijas deju kopas.

Dažādu paaudžu dalībnieki izdejoja gan senāk radītus darbus, gan patlaban populāras dejas. Skatītājiem tika dota iespēja ieskatīties horeogrāfu dzīvesgājumā, izzināt dejas tapšanas kontekstu, veidojot sasauci ar personību, laikmetu un iedvesmas avotiem. Deju kompozīcijas mijās reizē ar Latvijas skaistajām dabas ainavām, atklāja koncerta mākslinieciskā vadītāja Gunta Skuja.

«Uzstāšanās bija ļoti atbildīga. Pats koncerts bija grandiozs, priekšnesumu laikā bija ļoti krāšņas gaismas. Skudriņas skrēja pa kauliem. Mūsu kolektīvs, tāpat kā citi, uzstājās ar divām dejām – «Es mācēju danci vest» un «Nerejat(i), ciema suņi!»,» priecīga stāsta deju ansambļa «Jandāls» vadītāja Tamāra Ļisovcova. Abi uzvedumi gan viņai, gan kolektīvam ļoti patikuši.

«Mēmele» savu meistarību rādīja dejās «Visam cauri iet» un «Bobu dancis». Arī viņi sacīja, ka patikuši abi priekšnesumi. Kolektīva vadītāja Ligita Irbīte priecājās, ka šogad atšķirībā no citām reizēm pašiem dalībniekiem bija iespēja vērot koncertu, kas visiem ļoti paticis.

Koncertā tika izdejotas 17 horeogrāfu – Aijas Baumanes, Agra Daņiļeviča, Ilmāra Dreļa, Jāņa Ērgļa, Taigas Ludboržas, Imanta Magones, Ilzes Mažānes, Artas Melnalksnes, Viļa Ozola, Jāņa Purviņa, Guntas Skujas, Alfrēda Spuras, Harija Sūnas, Ulda Šteina, Helēnas Tangijevas-Birznieces, Ulda Žagatas un Viļņa Birnbauma – dejas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas