Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bausku apmeklējuši visi atjaunotās Latvijas valsts prezidenti 7

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni darba vizītē otrdien, 12. septembrī, uzturas Bauskas novadā. Valsts pirmās personas Bauskā ieradās pirms deviņiem rītā. Vizīti noslēgs R. Vējoņa tikšanās ar iedzīvotājiem Bauskas kultūras centrā plkst. 18.30.

«Bauskas Dzīve» pārskatīja laikraksta arhīvu, lai atgādinātu par iepriekšējām valsts augstāko amatpersonu vizītēm mūsu pusē.

Valsts prezidents Andris Bērziņš Bausku apmeklēja 2015. gada 10. aprīlī. Viņš bija ieradies uz Grāmatu svētkiem Bauskas kultūras centrā. A. Bērziņš Bauskā bija laikā, kad sabiedrībā virmoja interese, vai viņš atkārtoti kandidēs uz šo amatu. Publiski bija izskanējušas daudzas spekulācijas par iespējamo A. Bērziņa atteikšanos no atkārtotas kandidēšanas. Tika runāts, ka tieši vizītes laikā Bauskā viņš publiskos savu lēmumu. «Latvijas Avīzes» mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Linda Rumka diskusijā ar A. Bērziņu aicināja prezidentu saņemties un paziņot, vai nolēmis atkārtoti kandidēt uz amatu. A. Bērziņš no konkrētas atbildes izvairījās. L. Rumka pauda cerību, varbūt prezidents to pavēstīs, kad būs nobaudījis Bauskas alu. Uz to A. Bērziņš ar smaidu atbildēja, ka viņš vēl neesot iemācījies miestiņu dzert. Publiski prezidents savu viedokli 10. aprīlī nepauda, taču jau nākamajā dienā tika izplatīts paziņojums, ka A. Bērziņš nekandidēs uz atkārtotu valsts vadītāja amatu.

Valsts prezidents Valdis Zatlers ar kundzi Lilitu Zatleri 2011. gada 8. februārī pēc trijiem pēcpusdienā ieradās īsā darba vizītē Iecavā. Novada domes ēkā viņus sagaidīja domes vadība, deputāti. Kamēr V. Zatlers tikās ar pašvaldības pārstāvjiem, L. Zatlere apskatīja Iecavas kultūras namu. Te viņai par godu tika sarīkots neliels koncerts. Pēc tam pie kafijas galda L. Zatlere sarunājās ar sieviešu kluba «Liepas» dalībniecēm. V. Zatlers savukārt iepazina SIA «Iecavnieks» darbu. Tad prezidents ieradās zemnieku saimniecībā «Bērziņi».

Valsts prezidents Valdis Zatlers ar kundzi Lilitu Zatleri 2010. gada 19. martā darba vizītē uzturējās Bauskas novadā. Baušķenieki prezidentu 19. marta rītā sagaidīja pie Brīvības pieminekļa Bauskā, kur viņš nolika ziedus. Šeit V. Zatlers pārmija pāris vārdu ar sanākušajiem. Pēc tam prezidents domes ēkā tikās ar novada domes vadību un deputātiem. Uzņēmumā «Kronis» V. Zatleram notika saruna ar uzņēmējiem. Īsi pirms pulksten 12 iedzīvotājiem bija vēl viena iespēja tikties ar prezidentu, jo viņš šajā laikā apmeklēja Bauzes tirgu. Bauskas 2. vidusskolā V. Zatlers vadīja mācību stundu. Uz to bija aicināti vidusskolēni no visām novada vidusskolām. Pēc darba pusdienām, kurās kopā ar prezidentu bija novada izglītības iestāžu vadītāji, V. Zatlers apmeklēja Bauskas rajona tiesu un Bauskas slimnīcu. Pirms došanās atceļā V. Zatlers aplūkoja atjaunoto Bauskas pili. Prezidenta kundze Lilita Zatlere 19. martā viesojās Īslīces SOS bērnu ciematā. Pēc tam viņa devās uz Codes pagasta zemnieku saimniecību «Vaidelotes», kā arī iepazinās ar Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeju.

2004. gada 9. maijā Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga ar kungu Imantu Freibergu ieradās Vecumnieku pagastā. Viņi ciemojās «Robežniekos» pie Leontīnas Grinbergas un Mārtiņa Reitmaņa ģimenes. Prezidente piedalījās sieviešu kluba «Maijas» rīkotajās svinīgajās pusdienās. Ar pagasta aktualitātēm augsto viešņu iepazīstināja pašvaldības vadītājs Rihards Melgailis. Klāva Reitmaņa klasesbiedri bija sagatavojuši tautas deju programmu. Svētku maltīti – sāļās uzkodas un plātsmaizi – gatavoja akciju sabiedrības «Bauskas tirgotājs» Vecumnieku kafejnīcas vadītāja Līga Balaško. Prezidentei un viņas pavadoņiem L. Balaško maltīti servēja jau otro reizi. Šāds atbildīgs uzdevums viņai bija uzticēts arī 2001. gadā, kad V. Vīķe-Freiberga ciemojās Vecumnieku pagasta «Slokās».
2003. gada 8. jūlijā Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga Rundāles pilī rīkoja inaugurācijas balli. Tajā piedalījās premjers Einars Repše, ārvalstu diplomāti, politiķi. Viesu kopējais skaits sasniedza 900. Ielūgumus no prezidentes bija saņēmuši arī Saeimas deputāti Juris Dalbiņš un Atis Slakteris, Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis. Rundāles pili dažādiem pasākumiem V. Vīķe-Freiberga izmantojusi vairākkārt.

Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga Bausku apmeklēja 2001. gada 23. augustā. Pie rajona padomes ēkas valsts galvu sagaidīja Bauskas pilsētas domes priekšsēdētāja Ārija Gaile, rajona padomes priekšsēdētājs Rihards Melgailis, izpilddirektore Dagnija Ludrika un Bauskas 1. vidusskolas mazā ministru kabineta pārstāvji. Rajona padomes ēkā prezidente ar klātesošajiem runāja par ekonomiskās izaugsmes iespējām. Pēc tam V. Vīķe-Freiberga Korfa dārzā tikās ar baušķeniekiem, teica īsu uzrunu, vēroja deju kopas «Mēmelīte» uzstāšanos, noklausījās folkloras kopas «Trejupe» dziedājumu. Vakarpusē prezidente devās uz Dāviņu un Vecumnieku pagastu.

Valsts prezidents Guntis Ulmanis kopā ar kundzi Ainu Ulmani Bausku atpūtas braucienā apmeklēja 1998. gada 12. augustā. Valsts augstākās amatpersonas apskatīja Bauskas rajona ievērojamākos kultūrvēsturiskos objektus – Mežotnes, Bauskas un Rundāles pili. Bauskas pils muzeja direktoram Mārim Skanim prezidenta ģimenes negaidītais apmeklējums bijis pārsteigums. Pils apskate ilgusi nepilnu stundu. Viesi tika iepazīstināti ar pils restaurācijas koncepciju, ēku kompleksa iecerēto izmantošanu nākotnē. Rundāles pils restorānā Aina un Guntis Ulmaņi ieturēja maltīti, pēcāk iepazinās ar pilī iekārtotajām izstādēm.

Mūspusē Latvijas valsts augstākās amatpersonas bijušas arī citreiz. 1999. gada 28. jūnijā Rundāles pilī Valsts prezidents Guntis Ulmanis un viņa kundze rīkoja vakariņas triju valstu prezidentiem. Būdams eksprezidenta statusā, G. Ulmanis savulaik apmeklēja Budbergas parku Brunavas pagastā. Te viņš iestādīja piemiņas ozolu.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

aculiecinieks

Gadu precīzi neatceros,bet G.Ulmanis, lai iekļūtu PSKP rindās maskējies par G. Rumpīti, Padlatvijas laikā Bauskā restoranā *Pilskalns*, pārdzēries un kvēlā apkampienā ar kādu augsti stāvošu komunistu - SPK sistēmas funkcionāru kājām, spārdija muzikantu instrumentus.
4.maija *brīvvalstī* tika ielikts pat par valsts prezidentu,jau kā bijušais sānstreipulī uzlika ragus bijušajai pirmajai lēdijai ... nu nepārsmieties.

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.12 13:50

kārtīgs tēviņš

Diez vai pārējie prezidenti arī pārņēma šo nenovērtējamo pieredzi?

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.14 10:20

to kārtīgs tēviņš

Jā ! Pēdējais ar bijušo padomnieci.

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.14 13:40

Bēdīgi, bet ...

Tikai pašam novadam no tā ne silts, ne auksts. Nekas nav mainījies uz labu. Kā bijām nožēlojama nomale, tā arī esam tādi palikuši. Pat vēl sliktāk - darba šeit NAV. Katru rītu puse pilsētas iedzīvotāji izbrauc ārpus novada uz darbu Rīgā, Ķekavā, Jelgavā utt. Šeit uz vietas vairs nav nekā - viss privatizēts, sashēmots, pārdots, nolikvidēts ... Un ne jau Vējoņa vizīte kaut ko mainīs. Viss šis teātris ir tikai ķeksīša pēc.

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.12 18:10

jaaks

Vēl jau Zatlers ar Lietuvas prezidentu Adamkusu atvēra Šengenas robežu Skaistkalnē un pēc tam tusēja Lietuvas Biržu pilī. Galvenais, ka Zatlers uz Skaistkalni lidoja ar helikopteru, jo viņa dupsim būtu neciešams šaušalīgais Bārbeles - Skaistkalnes ceļš, kurš beidzot ir atjaunots.

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.13 12:19

.

shis ir ko vini pelnijushi------https://www.youtube.com/watch?v=ta7lNw3BTrc&t=67s

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.13 16:38

Vietējās ziņas