Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bausku sumina par mērķtiecīgu darbu

Bausku konkursā «Latvijas sakārtotākā pilsēta 2007» apbalvoja par mērķtiecīgu darbību sociālo jautājumu risināšanā un mūsdienīgas sporta vides veidošanā. Dalībniekus sumināja pagājušā gada laureātes Gulbenes kultūras centrā 26. oktobrī, informē ziņu aģentūra LETA.

Mazpilsētu grupā kopvērtējumā uzvarēja Auce no Dobeles rajona, precizē Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Dace Zvirbule. Savukārt rajonu centru un pilsētu ar vairāk nekā 10 tūkstoš iedzīvotāju grupā pirmo vietu dala divas pilsētas. Par skaistāko atzīta Sigulda Rīgas rajonā, bet par sakārtotāko - Saldus. Bauskas pilsētas Domes sociālo un veselības jautājumu komitejas pārstāvis Ģirts Karpovičs panākumu vērtē pozitīvi. Iegūtā nominācija esot pašvaldības darbinieku paveiktā vērtējums, tātad viņi strādājot pareizā virzienā. «Tas ir priecīgs pārsteigums. Sociālā joma ir tā, kur vienmēr kaut kā pietrūks. Taču atskatoties redzu, ka ļoti daudz ir paveikts,» tā Bauskas pašvaldības daudzfunkcionālā rehabilitācijas centra «Ābele» vadītāja Iveta Kubliņa. Viņasprāt, panākumos svarīga loma ir jaunajam centram. Turklāt vietvaras deputāti ir pārliecināti, ka svarīgi saglabāt «Ābolēnu» grupu «Ābeles» vecajās telpās. Tautas priekšstāvji atbalstīja māmiņas, kuras mācās Nodarbinātības valsts aģentūras rīkotos kursos. Viņas savas atvases pieskatīšanai var atstāt bez maksas. Sāncensībai šogad pieteicās 20 pilsētu, no tām 12 ir mazpilsētas un astoņas - rajonu centru pilsētas vai pilsētas, kurās ir vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju. Mazpilsētu grupā vērtēja Ainažus, Aloju, Api, Auci, Baldoni, Ilūksti, Kandavu, Rūjienu, Skrundu, Stendi, Valdemārpili un Viesīti. Rajona centru un pilsētu ar vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju grupā Bauskas konkurentes bija Alūksne, Limbaži, Ludza, Ogre, Saldus, Sigulda un Valka. Konkursantes vētīja vairākās nominācijās. Limbažus apbalvoja par kultūras tradīciju saglabāšanu, uzturēšanu un attīstību; Alūksni - par labvēlīgas vides radīšanu tūrisma attīstībai; Saldu - par sekmīgu uzņēmējdarbības veicināšanu pilsētvides sakārtošanā; Ogri - par dinamisku pilsētas attīstību, piesaistot investīcijas un realizējot vērienīgus projektus; Valku - par ieguldījumu izglītības attīstībā un pārrobežu projektu realizācijā utt. Pirms svinīgā pasākuma notika Latvijas Pilsētu savienības sapulce pilsētu domju priekšsēdētājiem un ministriju pārstāvjiem. Sarīkojumā klātesošos uzrunāja Valsts prezidents Valdis Zatlers. Konkursu «Latvijas sakārtotākā pilsēta 2007» rīko Latvijas Pilsētu savienība ar LPS, Satiksmes ministrijas, Vides ministrijas un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas atbalstu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas