Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Bekars» muzicēs mūzikas un mākslas festivālā «Bildes 2018»

Bauskas jauniešu vokāli instrumentālā grupa «Bekars» šodien, 30. novembrī, uzstāsies mūzikas un mākslas festivālā «Bildes» Rīgas Kongresu namā.

Puiši uz festivāla skatuves kāps jau trešo gadu pēc kārtas – šoreiz kā viesi jauno grupu un «Bilžu» veterānu kopprojektu koncertā. Grupā «Bekars» muzicē četri baušķenieki, 11. klases jaunieši: vokālists un ģitārists Armands Rutkovskis, bundzinieks Jānis Biezais, basģitārists Varis Jātnieks un taustiņinstrumentālists Matīss Kataņenko.

««Bildēs» sevi pieteicām 2016. gadā – muzicējām jauno grupu un «Bilžu» veterānu kopprojektu koncertā kopā ar leģendārās grupas «Pērkons» bundzinieku, labu padomdevēju un draugu Ikaru Ruņģi. Uzstāšanās uz Kongresu nama skatuves tolaik šķita kaut kas neticams. Tas bija mūsu pirmais lielais koncerts, labs atspēriens tālākai darbībai. Uzreiz pēc «Bildēm» kopā ar Ikaru Ruņģi ierakstījām mūsu pirmo dziesmu «Jāpaliek gaišāk», kas skanēja arī radio. Pērn «Bildēs» uzstājāmies kopā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas runasvīru, mūziķi Augustu Zilbertu un koncertā Spīķeru koncertzālē piedzīvojām spēcīgas, neaizmirstamas emocijas. «Bildēm» ir īpaša aura – tur valda brīva, ļoti draudzīga gaisotne, ir lieliska iespēja veidot kontaktus ar dažādiem mūziķiem. Esam iepazinuši fantastisku cilvēku – «Bilžu» organizatori Tiju Auziņu. Viņa ir ļoti draudzīga un pretimnākoša, katrā tikšanās reizē mūs mīļi sagaida un pat pacienā,» stāsta jaunie baušķenieki.

Šogad festivālā grupa «Bekars» uzstāsies kopā ar talantīgo dziedātāju, čellisti, Rīgas Doma kora skolas audzēkni Annemariju Moiseju. «Repertuāru pagaidām paturēsim noslēpumā, vēlamies, lai klausītājiem tas ir patīkams pārsteigums,» piebilst M. Kataņenko.

Latvijas simtajā jubilejā, 18. novembrī, klausītāju vērtējumam tika nodots grupas «Bekars» un Annemarijas Moisejas kopdarbs – dziesma «Šodien svinam Latviju». Mūzikas un teksta autori ir grupas dalībnieki. «Kompozīcija veltīta Latvijai dzimšanas dienā. Dziesmā paužam prieku par šīs zemes skaistajiem saulrietiem, Daugavu, dziesmu spēku un sev mīļiem cilvēkiem,» skaidro jaunie mūziķi. Tapis arī videoklips, «Bekara» idejas realizējis operators Kristers Čakāns. Videoklips filmēts Latvijas simtgades priekšvakarā sirsnīgā svētku noskaņā kopā ar grupai īpašiem cilvēkiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas