Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērni aizvada dienas vasaras nometnē 1

Šodien, 31. jūlijā, noslēdzas trešā vasaras nometne, kas šogad notiek sociālās atstumtības riskam pakļautajiem Bauskas novada bērniem un jauniešiem.25 skolēni - sākumskolas vecuma bērni - no 22. jūlija katru dienu ieradās Bauskas pilsētas pamatskolā. Nometnē «Brīnumu lāde» katru dienu paceļ lādes vāku, sagādājot bērniem kādu neredzētu pārsteigumu vai pārdzīvojumu. Sestdien lādi atvērs līdz galam - tad būs lieli svētki, gatavos tērpus un frizūras noslēguma ballei. Piektdien, 30. jūlijā, bērni devās pastaigā uz Bauskas pili. Arī iepriekš ir rīkoti pārgājieni un ekskursijas. Nometnes dalībniecei Kitijai Vidiņai atmiņā vislabāk palicis brauciens uz Jelgavas novada atrakciju parku «Līči». Ieinteresējusi atrakcija «Helikopters». Līdzīgās domās ir Renāte Dreimane: ««Līči» man ļoti patika. Staigājot pa Bausku, bijām arī baznīcās. No tām man vislabāk patīk katoļu baznīca. Nodarbībās visaizraujošākā bija floristika.» Rihardam Nātram atmiņā palikusi ciemošanās pie Bauskas ugunsdzēsējiem: «Redzējām viņu mašīnas un iekārtas. Parādīja arī zāģus un šķēres, ar ko no mašīnām nelaimes gadījumos atbrīvo cilvēkus.» Bērni devās braucienā uz jūrmalu, apmeklēja konditorejas ražotni Codes pagastā, tikās ar zobu higiēnisti Evu Žaugri.  «Noslēgumā katram bērnam par piemiņu no nometnes būs kopēja fotogrāfija,» stāsta Dina Romanovska, nometnes vadītāja. Pērn līdzīgā nometnē bijušas trīs audzinātājas, šogad - piecas, vadītājai palīdz Iveta Ozola, Diāna Balode, Inga Briede un Vita Lukša. Šogad nometnēs viesojušies 75 bērni. D. Romanovska atceras, ka pirms diviem gadiem, kad projektu rakstīja, 16 skolās apzināti 710 bērni, kas pakļauti sociālās atstumtības riskam. Tagad šis skaitlis varētu būt vēl lielāks. Līdzīgas nometnes notiek trešo gadu, bet šogad pirmo reizi saņemts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums. D. Romanovska atzīst, ka trīs nometnes pēc kārtas, - tas nav viegli. Tomēr ir liels gandarījums par paveikto. Iegūts arī daudz draugu. Portālā «draugiem.lv» nometņu dalībnieki aicina pievienoties viņu draugu pulkam. UZZIŅAIProjekta «Sociālās atstumtības riskam pakļauto bērnu un jauniešu mācību atbalsta sistēmas izveide Bauskas novadā» laikā no 28. jūnija līdz 31. jūlijam bija organizētas trīs vasaras nometnes projekta mācībgrupai:- no 28. jūnija līdz 7. jūlijam Mežgaļu pamatskolā darbojās nometne «Visu der piedzīvot» 4. - 6. klašu skolēniem; - no 11. līdz 20. jūlijam nometne «Raibās dienas» Bruknas muižā 7. - 9. klašu skolēniem;- no 22. līdz 31. jūlijam - «Brīnumu lāde» Bauskas pilsētas pamatskolā 1. - 3. klašu skolēniem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kārlis

Bauskas novadā šogad tiešam daudz nometnes bērniem, bet vajadzētu vēl daudz vairāk, lai tiktu visi gribēteji. Lielum lielajam vairuman tā arī ir vienīgā iespēja izbaudīt brīvdienas, citadi jāklīst tika pa ielām vai jāsēž pie datora. Cik tad vairs ir vecaki, kuri var atļauties bērnus kur aizvests. Kuri vēl varbūt var finansiāli, nevar tapēcv, ka visu laiku jārukā. Vai tas kādreiz arī mainīsies uz pozitīvo - laikam jau, ka nē(:

pirms 8 gadiem, 2010.07.31 17:33

Vietējās ziņas