Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērni jūsmo par vasaras nometni 9

Jau otro dienu Mežgaļu pamatskolā darbojas atpūtas un izziņas nometne Bauskas novada bērniem «Visu der piedzīvot». Nometne ilgs desmit dienas, kuru laikā bērni ne tikai atpūtīsies, bet arī iepazīs un izbaudīs daudzveidīgo pasauli. Skolotāja palīdze Guna Levane stāsta, ka nometnē darbojas 25 bērni. Desmit ir Mežgaļu pamatskolas, pārējie - citu novada skolu audzēkņi. Programma ir daudzveidīga. Bērni varēs iepazīt dažādas dabas norises, izzināt sabiedriskos procesus, apgūt darba iemaņas.  Otrdien, 29. jūnijā, nometnes dalībnieki modās agri. Gluži pirms saullēkta viņi nepaspēja piecelties, tomēr agrā vasaras rīta noskaņas centās izbaudīt. Pēc tam skolēni devās uz zemnieku saimniecības «Krišjāņi» fermu, kur guva priekšstatu par mūsdienu lopkopību. Nometnes vadītāja Dina Romanovska atklāj - daudziem bērniem trūkst elementāru pašapkalpošanās iemaņu, viņiem jāmāca sadzīvot un rēķināties ar citiem: «Tas varētu būt galvenais šīs diennakts nometnes mērķis - iemācīt bērniem elementāras lietas: ka var runāt nelamājoties, ka pašam jāatbild par savu rīcību. Te ir bērni no ļoti dažādām ģimenēm. Ceru, ka līdztekus jaunatklāsmei viņi iegūs daudz noderīga.»  Skolotāja palīdze Mārīte Alksne skaidro, ka nometnes dalībnieki ne tikai atpūtīsies un izkops savus radošos talantus. Viņi mācīsies arī dažādus darbiņus. Kādā zemnieku saimniecībā viņi mācīsies ravēt nezāles un lasīs skābenes. «Bērni jau nav vainīgi, ka daudzas lietas vecāki viņiem nav iemācījuši,» tā M. Alksne. Nometnes noslēgumā aicināti ierasties bērnu vecāki. Tad viņi varēs vērot, kā bērni mainījušies, ko apguvuši.Kamēr pedagogi spriež par dažādu audzinošu ideju īstenošanu, bērni «Bauskas Dzīvei» atklāj savu sajūsmu par iespēju būt laukos līdzaudžu vidū. Bauskas pilsētas Kristīgās pamatskolas 5. klases audzēknis Edgars Lomakins šādā nometnē ir pirmo reizi: «Man te ļoti patīk. Bērni ir ļoti dažādi, arī ekskursijas ir interesantas. Esmu pirmo reizi īstā lauku fermā.» Viņa skolas biedre Daila Olava cer nometnē ne tikai iemācīties derīgas lietas, bet arī iegūt daudz jaunu draugu. Nometne «Visu der piedzīvot» ir viena no projekta «Sociālās atstumtības riskam pakļauto bērnu un jauniešu mācību atbalsta sistēmas izveide Bauskas novadā» aktivitātēm. Projekta īstenotājs ir novada Sociālais dienests. Šovasar paredzēta vēl viena diennakts un viena dienas nometne.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Kāda starpība no kādām ģimenēm bērni. Galvenais lai šādas nometnes tiktu organizētas un par tām būtu vecāku un bērnu interese. Organizē Sociālais dienests, uzņem Mežgaļu pamatskola, tapēc paldies jāsaka visiem!

pirms 8 gadiem, 2010.06.29 21:14

europa

jā, ja, kādam jau vajag visu un vienmēr, neskatoties uz to, ka ir bērniņi, kuriem tas tiešām ir vajadzīgs vairāk ..Cik var saprast no raksta, tad organizēja ne jau Mežgaļu skola, bet Sociālais dienests.. Skola ir tikai vieta, kur nometne noris .... Vel kas --- projektiem vienmēr ir jāsasniedz mērķi -- šajā gadījumā tam ir mērķgrupa -- .. izlas`iju sapratu.. .. Un mammai vajag izglītoties, tiešām

pirms 8 gadiem, 2010.06.29 20:42

Arī mamma

Nu gan "hmm" aizmuldējās! Nu gan, šajā nometnē lielais vairums bērnu nav no riska ģimenēm.

pirms 8 gadiem, 2010.06.29 20:41

Izglītojamā mamma

Nu un tad, ka projekts domāts ar šādu mērķi? Daudzas skolas to izmanto, lai vieglāk organizētu šādas nometnes, un tas nenozīmē, ka skolēni ir no tādām ģimenēm. Tā kā izmantojam visu, ko var izmantot!!!

pirms 8 gadiem, 2010.06.29 20:31

hmm

..Sociālās atstumtības riskam pakļautajiem bērniem ,,, ...cerams, ka mammai tagad skaidrs..

pirms 8 gadiem, 2010.06.29 18:58

Inese

Prieks, ka šajā skolā turpina organizēt nometnes. Malači Mežgaļi:).

pirms 8 gadiem, 2010.06.29 17:53

mamma

Kā tai nometnē varēja pieteikt bērnus?Zvanīju,atbildēja,ka esot speciāls projekts?Kur par šo projektu varēja uzzināt?Skumīgi.Es ar savu bērnu būtu laidusi...

pirms 8 gadiem, 2010.06.29 17:30

Ivars Jakovels

Tas ir pozitīvs pasākums salīdzinājumā ar Tukuma novadu, kur jūlijā tiek slēgti visi pašvaldības bērnudārzi, bet daļai vecāku nav kur atstāt savas atvases.

pirms 8 gadiem, 2010.06.29 17:06

Vietējās ziņas