Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērniem liela interese par mediķu darbu

Valsts pārvaldes iestāžu Atvērto durvju dienā, 30. septembrī, Bauskas bērnudārzu un skolu audzēkņi iepazina Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta darbu.

Bauskas NMP punkta vecākā ārsta palīdze Ruta Lešinska stāsta, ka pērn interese bijusi maza, bet šogad pieteikušies tik daudzi, ka visus vienā dienā nebija iespējams uzņemt. «Dažu skolu audzēkņi palika «aiz borta», tāpēc apsveram iespēju Atvērto durvju dienu rīkot arī nākamā gada maijā,» atklāj R. Lešinska.

Septembra pēdējā dienā pirmie interesenti Bauskas NMP punktā ieradās jau pēc pulksten 9. Pirmsskolas izglītības iestādes «Zīlīte» audzēkņi no «Magonīšu» grupas ieinteresēti aplūkoja ātrās palīdzības mašīnu un nepārtraukti uzdeva jautājumus par dažādajiem aparātiem. Pēc tam tika iepazītas mediķu darba telpas. Vecākā ārsta palīgs stāstīja par izsaukumiem.

Pie mediķiem ieradās arī Bauskas pilsētas pamatskolas, Bauskas sākumskolas divu klašu skolēni un Bauskas 2. vidusskolas bērni. «Atvērto durvju diena Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā tiek rīkota jau trešo gadu. Pērn atnāca tikai divi zēni, bet šogad interese ir liela,» informē R. Lešinska.

Bērnudārza grupas audzinātāja Sanita Millere pauda prieku par iespēju iepazīt mediķu darbu un tehniku: «Atvērto durvju diena ir kā atspēriens uz Karjeras dienu nedēļu oktobrī. Puiši stāsta, ka grib kļūt par šoferiem un ārstiem. Varbūt kāds zēns par savu nākotnes profesiju izlems tieši šodien.»

Iecavas un Vecumnieku novadā Atvērto durvju diena aizritēja klusi – nebija neviena interesenta.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas