Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērnudārzs «Mārpuķīte» sāk darbu jaunajā ēkā 4

Laipni verot durvis katram, 20. augustā atklāta Rundāles novada bērnudārza «Mārpuķīte» nesen uzceltā ēka. Lenti pārgriezt bija uzaicināta Saulaines bērnudārza pirmā vadītāja Ārija Lepse ar mazdēliņu. «Mārpuķītes» atklāšanā tika sacīts daudz sirsnīgu pateicības vārdu. Vispirms jau celtniekiem - ģenerāluzņēmējai SIA «Moduls Rīga», apakšuzņēmējas SIA «Modus būve» strādniekiem un speciālistiem, kas regulāri uzraudzīja un sekmēja darbus objektā. «Krīzes laiks mums bija izdevīgs. Kad izsludinājām konkursu par bērnudārza būvniecību, uz šo darbu pieteicās 42 būvuzņēmumi, aprēķinus iesniedza 22, no kuriem arī izvēlējāmies izpildītāju. Pašvaldībai ar celtniekiem izveidojās ļoti laba sadarbība, kaut arī būvniecības laikā veikti daudzi grozījumi projektā, lai «Mārpuķīte» būtu pats labākais bērnu ērtībām un drošībai,» atzīst Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. Viņš arī uzsver, ka objekta celtniecībā ieguldīti tikai pašvaldības līdzekļi, bet daļu aprīkojuma varēja iegādāties, realizējot pārnovadu projektu Latvijas un Lietuvas pirmsskolas iestāžu sadarbībai. Projekta dalībnieku pārstāves no Žeimes izstaigāja jaunā bērnudārza telpas un atzina, ka gribētu arī Lietuvā kaut ko tik skaistu sagaidīt. «Mārpuķītes» ciemiņu vidū bija daudz savējo. Ar muzikālu priekšnesumu iepriecināja Pilsrundāles vidusskolas absolvents, tagad Latvijas Mūzikas akadēmijas students Ričards Furss. Dziedāja Kaufmaņu ģimene - mamma Eva ar dēliem Elvi, Dāvi un Lauri, kuri izauguši «Mārpuķītē». Ne mazums kādreizējo «mārpuķēnu» sniedza ziedus savām bijušajām audzinātājām un vadītājai Indrai Konstantinovai. Rožu stādus no Rundāles pils dārza kolekcijas dāvināja muzeja pārstāves. «Mārpuķīti» apsveikt bija ieradušās pirmsskolas iestāžu vadītājas no Iecavas un Bauskas novada, Saulaines profesionālās vidusskolas, Pilsrundāles vidusskolas un tās Svitenes un Bērsteles pārstāves. Iesvētot pirmsskolas izglītības iestādes jauno ēku, evaņģēliski luteriskās baznīcas Bauskas iecirkņa prāvests Aivars Siliņš aicināja aizdomāties par skaistā vārda «bērnudārzs» būtību - tā ir vieta, kur bērna dvēselei plaukt un ziedēt. Gādāt par to viņš vēlēja visām «Mārpuķītes» bērnudārza pedagoģēm un darbiniecēm.Darba tiešām netrūks, jo bērni pieteikti uz visām 116 vietām, rindā reģistrēti vēl 38 Rundāles novada ģimenēs augoši mazuļi un 15 no Bauskas novada, informē pašvaldības sociālā dienesta vadītāja Kristīne Brūvele. Pārejot uz jaunajām telpām, bērnudārzā ir vairāk par desmit jaunu darbavietu. Tajās strādā tiešām profesionāli pirmsskolas pedagogi, atzīst vadītāja Indra Konstantinova. Bērnudārzs Rundāles novada Saulainē ir vienīgā no jauna uzceltā izglītības iestāde Latvijas neatkarības 20 gados kādreizējā Bauskas rajona teritorijā. «Mārpuķīte» dibināta 1960. gadā un līdz šim strādāja senās Kaucmindes muižas ēkas telpās. Jaunajā celtnē pieņems arī ģimenes ārste Santa Gulbe, te atradīsies arī iedzīvotāju pakalpojumu punkts.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

mammuks

ļoti skaista atklāšana, tikai karsti bija. jauki, ka Lauskinieces kundze uzrunājusi Ričardu! Savi talanti jāievēro

pirms 8 gadiem, 2010.08.25 15:27

***

Apsveicu Rundāles novada iedzīvotājus ar jauna, skaista, mūsdienīga bērnudārza atvēršanu. Par darbiniekiem un vadītāju varu teikt tikai un vienīgi tos labākos vārdus. Maniem bērniem "Mārpuķītē" ļoti patika.

pirms 8 gadiem, 2010.08.23 13:23

Bilde

Avzana kungs, nu taa bilde galigi jociga, vai objektivs aizsvidis?

pirms 8 gadiem, 2010.08.21 17:10

$

Tas jau viss skaisti, bet nu tā Indra..Otra Grāvīte..

pirms 8 gadiem, 2010.08.21 16:35

Vietējās ziņas