Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērzkalnos applūst mājas 21

Īslīces pagasta Bērzkalnu ciema Ozolu ielas 13. māja svētdienas naktī palika bez siltuma, jo noplūda viss nama pagalms un pagrabs, kurā atradās gāzes apkures katls. No blakus esošā lauka ūdeņi tek uz namu. Applūdusi arī kaimiņu māja - bojāts bruģis, āra baseinam cietušas flīzes. Dažos ceļa posmos ūdens ir tik daudz, ka ar zemāku mašīnu nemaz nevar izbraukt. Ikviens aptaujātais ciema iedzīvotājs atzīst, ka pagrabs ir vai nu pilnīgi, vai daļēji applūdis. Mājas iedzīvotāja Mārīte Agruma stāsta, ka šāda situācija atkārtojas katru pavasari. Pēc viņas prasības pirmdien, 22. martā, notikuma vietā ieradās Bauskas novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Bauskas brigādes komandieris Aigars Sietiņš un Īslīces pagasta būvuzraugs Aldis Kapkalns. Diemžēl reālu un tūlītēju risinājumu nevarēja atrast neviena amatpersona. Mārīte Agruma pieprasīja, lai tiktu izveidots valnis, kas neļautu ūdenim tecēt uz māju. Tomēr otrdien tika panākta vienošanās, ka tiks sagaidīts brīdis, kad ūdens pārstās tecēt no lauka uz māju, un tad tiks izsūknēts mājas pagrabs.  Bērzkalnu ciema iedzīvotājs Ainārs Bērziņš uzsvēra, ka līdz šim māju pagrabu applūšana nebija gluži ierasta parādība, bet nu atkārtojas jau otro gadu. Ciemā neesot nekādas kanalizācijas sistēmas, bet vecā meliorācija vairs ūdens apjomu neņem pretim. Esot apskatītas dažas vietas, pa kurām vajadzētu ūdenim aiztecēt, - tur mazas strūkliņas vien tekot. Tas nozīmē, ka sistēma ir aizsērējusi.  Aldis Kapkalns atzīst, ka darbus, kas novērstu šādas situācijas atkārtošanos, var veikt tikai vasarā: «Ir doma izrakt novadgrāvi, bet Ozolu ielas problēmas tas diez vai atrisinās. Ir arī ielu rekonstrukcijas projekts, bet sāpīgākā problēma vienalga paliek - nav, kur novadīt ūdeni.» Aivars Sietiņš pastāstīja, ka ūdens sūknēšanā bija iesaistīta viena ugunsdzēsēju brigāde, bet tā atsaukta. «Cik ūdeni izsūknējām, tik nāca klāt. Pārbaudījām meliorācijas akas un konstatējām, ka ūdens nevis iet prom, bet no akām nāk uz augšu,» tā Aivars Sietiņš.  Applūdušie pagrabi pagaidām problēmas ar gāzes apkures sistēmām nav radījuši. A/s «Latvijas Gāze» Bauskas iecirkņa galvenais inženieris Laimonis Brežinskis pastāstīja, ka neviens no Bērzkalniem nav zvanījis vai sūdzējies. Arī neviena no gāzes ārējām sistēmām plūdu dēļ pašlaik nav apdraudēta.  Aptaujātie privātmāju iedzīvotāji uzskata, ka sistēmas galveno mezglu sakārtošana tomēr ir pašvaldības pārziņā, jo savos pagalmos akas esot iztīrītas un vasarā lietus ūdens ir aizplūdis prom. Tikmēr pašvaldības amatpersonas sola veikt jaunus būvdarbus vasarā un applūstošajām mājām uzreiz palīdzēt nespēj.

Pievieno komentāru

Komentāri 21

kaimiņiene

Pasakiet Paldies Rūjas k-gam,kurš savā laikā vienai daļai privātmāju īpašniekiem ļāva laist kanalizācijas ūdeņus meleorācijas akās-un tagad lūk iznākums....
Tagad lai atzīstas,kurš vainīgs.....

pirms 8 gadiem, 2010.03.24 15:51

la bella

Arī esmu Bērzkalnu iedzīvotājs un tā ir, ka tikai pēdējos gados ir problēmas ar ūdeņu novadi un tas ir TIKAI tāpēc, ka agrākos laikos būvētās notekūdeņu sistēmas nav paredzētās tādam māju daudzumam, kāds ir tagad. Kad ir lielāki nokrišņi, tad ūdens nevis tek prom, bet nāk no akām ārā, jo nespēj rīt. Domāju, ka gatavojot dokumentus pirms būvniecības atbildīgaājm institūcijām tas viss ir jāvērtē.

pirms 8 gadiem, 2010.03.24 15:24

viva

Esam arī vieni no Bērzkalnu ciema iedzīvotājiem un dzīvojam tur jau 20 gadus, bet kas var izskaidrot to faktu, ka šo māju applūšana notiek apmēram pēdējos 5 gadus. Arī agrāk bija pavasari un sniegi un lieti, bet nekas tāds nenotika.

pirms 8 gadiem, 2010.03.24 13:56

Doma

Sakiet vēl paldies ka ūdens tikai pagrabā un nams ar straumi neceļo uz jūru. Māju ceļot vajag domāt ar galvu.Nedzīvojam jau tuksnesī.

pirms 8 gadiem, 2010.03.24 13:32

dana

Būvatļaujas, būvdarbi, uzraugi.. tik ļoti viss kaut kur dzirdēts. Vai tā nav tā pati vecā problēma?

pirms 8 gadiem, 2010.03.24 10:58

sss

nu jau gan Bauskas dzīve aplūdušās mājas saimnieci apraksta kā tādu teroristi, kas saņēmusi Veipu gūstā un ar kuru obligāti ir jāpanāk vienošanās.

pirms 8 gadiem, 2010.03.24 10:37

bite

kā var sabojāt to, kā vispār nav un tuvākā laikā droši vien arī nebūs

pirms 8 gadiem, 2010.03.24 07:56

iedzīvotājs

Es mājās guļu uz piepūšamā madrača, lai nenoslīktu.. pagrabs un garāža pilni arūdeni, forši uz darbu braucu ar laivu. Pagrabā copēju zivis... kruta man patīk

pirms 8 gadiem, 2010.03.23 23:26

zzz

Naturāli...!!!Papa ir lohs naturaļnijs.izrādās netikai ***ējiņš,bet arī celtniecības un meleorācijas speciņš.Patīc tu man,idiņ.

pirms 8 gadiem, 2010.03.23 21:58

Tā lūk...

Da muļķības raksta tas, bez nika. Mūsu māja atrodas pilsētas centrā jau gadus... Daudz gadus. Atrodas netālu no Rimi un Maximas. kamēr nebija šo monstru, nekad nebija jāmeklē gumijas zābaki. Un ziemas ir bijušas vēl ar lielāku sniega daudzumu. Un māja bija kā jau māja, ar diviem stāviem u.t.t..Bet pilsēta tikai paceļ brauktuves un savus bruģus arvien augstāk un augstāk... Un viss no ielas nāk iekšā sētā. :-( Tā kā varbūt tomēr pameklēsim vainu Bauskas apsaimniekotājos u. c., kas, piemēram, atļauj aizbērt dīķi pašā centrā.

pirms 8 gadiem, 2010.03.23 21:16

Papa

Šopavasar zeme vēl ir sasalusi un kūstošā sniega ūdenim naturāli nav, kur palikt (nevar iesūkties zemē). Un naturāli, ka ūdens kā upe drāžas pa zemes virsu. Nekāda meliorācija te nelīdz: līdz tai naturāli H20 netiek.Par apkures sistēmām pagrabos: nu, jādomā ir, kad būvē. Tagad zinās un pārmontēs. A vismaz ir, ko atcerēties ;)

pirms 8 gadiem, 2010.03.23 19:15

miers

man arī mājā pagrabā nāk ūdens lielos daudzumos. tāpat maniem kaimiņiem, bet cenšamies tikt galā paši .. saprotam, ka nevienam jau nav pienākuma man te braukt un atsūknēt ..kur nu vēl pašvaldībai.. upju plūdu-to saprotam ka par to jāsatraucas poasvaldībai, bet mans pagrabs ir mana problēma

pirms 8 gadiem, 2010.03.23 19:09

Vēlreiz pārliecinos, ka Bauska ir klaču un ļaunu cilvēku pilsēta, kur tik priecājas, kad kādam ir slikti! Bet, neaizmirstiet, ka viss nāk atpakaļ ar laiku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 8 gadiem, 2010.03.23 18:59

Me.

Paklausies tu, bez nika rakstītājs - neraksti muļķības, ja nezini kā īsti tur ir. Skaidrs! Vai nu tu pats visu sabojāji, un tagad ir vainojāmi privātmāju iedzīvotāji??? Domā ar skaidru galvu, nevis raksti murgus!

pirms 8 gadiem, 2010.03.23 18:56

Eh !

Tie, kas kaut ko dara savā labā , viemēr ir paši vainīgi pie savām problēmām, vainīgi nav tikai tie, kas negrib neko darīt, kā tikai sūdzēties par grūto dzīvi, saņemt pabalstus un gaidīt, kad kāds nāks un izdarīs to ,kas viņiem pienākas par brīvu!

pirms 8 gadiem, 2010.03.23 18:55

Nevajag celt mājas tādās vietās. Man ir privātā maja uz lauka- es tak nevainošu pašvaldību, ka es tagad peldu ar laivu, lai tiktu uz ceļa-pats vainīgs. A jūs pagrabos novietojat apkures katlu un čīkstat. Vajag tak visu paredzēt!!!!!

pirms 8 gadiem, 2010.03.23 18:55

Vietējās ziņas