Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bibliotēka cer uz jaunām telpām 4

Apmēram 90 tūkstoši latu - tik daudz būtu nepieciešams, lai izremontētu Bauskas Centrālās bibliotēkas jauniegūtās telpas. Tādu izdevumu tāmi deputātiem sagatavojusi bibliotēkas direktore Baiba Tormane.Izglītības, sporta un kultūras darba grupas locekļi 4. februārī apmeklēja Bauskas Centrālo bibliotēku, lai klātienē iepazītos gan ar esošajām, gan nākotnē paredzamajām bibliotēkas telpām.  Bauskas pilsētas pārvaldes vadītājs Jānis Mičulis «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka bijušās vakarskolas telpām Kalna ielā 16 pagaidām ir tikai viens pretendents - bibliotēka. Direktore B. Tormane uzsvēra, ka bijušās vakarskolas 1. un 2. stāvā plānots izvietot jaunāko laikrakstu lasītavu, abonementu. Tādējādi tiktu atrisināta lielākā problēma - telpu pieejamība lasītājiem.  «Apmēram puse Bauskas iedzīvotāju izmanto bibliotēkas pakalpojumus. Divas lielākās grupas ir skolēni un strādājošie. Pie mums noteikti nāktu daudz vairāk arī pensionāru, gados vecu cilvēku, ja viņiem nevajadzētu kāpt uz trešo stāvu. Tik neērta nokļūšana kā pie mums nav nekur citur,» stāsta B. Tormane.Apskatot bijušās vakarskolas telpas, novada domes deputāti atzina, ka bibliotēkas izvietošana tajās būtu vislabākais risinājums. Viņi arī nenoliedza, ka tajās nepieciešams prāvs remonts. «Ja reiz šeit iekārtojam lasītavu, abonementu, tad jātaisa viss godam. Telpas ļauj te ierīkot modernu un iedzīvotājiem ērti pieejamu bibliotēku,» atbalstot līdzekļu piešķiršanu, viedokli pauda deputāte Vera Grigorjeva. Savukārt deputāts Raitis Ābelnieks piebilda, ka bibliotēkas pieejamība lielākam lasītāju pulkam atdzīvinātu rosību vecpilsētā. Bauskas novada domē tiek gatavots šī gada budžets. Tāpēc arī komiteju deputāti, izskatot iestāžu sagatavotos budžeta pieteikumus, iespēju robežās cenšas iepazīties ar objektiem klātienē. Paredzams, ka budžeta projektu skatīs komiteju sēdēs, kas sāksies jau šonedēļ. Galīgajā variantā tas jāpieņem novada domes sēdē mēneša beigās.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Grāmata

Var jau redzēt, kādi tie darba grupas locekļi ir, - noēdušies, provinciāli padomju laika onkuļi un tantes lielākoties. Vai viņi maz ko no tā saprot? Viņiem 200ml stakan un pēžē desu piekost, nevis par grāmatniecību runāt un lemt! Nožēlojami.

pirms 8 gadiem, 2010.02.05 23:07

b -tēka

Man patīk Baibiņ, sauc tos deputāteļus ,lai pamācās , kā vajag strādāt. Tikai uz priekšu!!!!

pirms 8 gadiem, 2010.02.05 18:38

Papa

Foršu panorāmas liftu uzlikt būtu lētāk. Telpas normālas, piekļuve gan sux

pirms 8 gadiem, 2010.02.05 17:47

katram novadam, katrai pilsētai savu Gaismas pili!
Lielo Rigas monstru noārdīt.. naudu ieguildīt novados .. tikai tā!

pirms 8 gadiem, 2010.02.05 16:17

Vietējās ziņas