Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bibliotekāri un lasītāji tiekas ar Annu Žīguri

Bauskas un Iecavas bibliotekāri un lasītāji trešdien, 11. martā, Jūrmalas mājā apmeklēja rakstnieci Annu Žīguri un viņas dzīvesbiedru Juku Rislaki.

Vizītes mērķis bija apspriest maijā rīkojamo piemiņas dienu Virzas dzimtas mājās «Billītes», ko plānots veltīt literātes Elzas Stērstes 130. jubilejai. Tā aprit šogad, 18. martā. A. Žīgure ir E. Stērstes un dzejnieka Edvarta Virzas mazmeita.

Bauskas Centrālās bibliotēkas (BCB) bibliogrāfe Laimdota Ozoliņa, Bauskas Valsts ģimnāzijas skolotāja Vija Cerusa un divas viņas audzēknes lasīja E. Stērstes dzeju. Literātei veltītas rindas skandēja Bauskas literātu apvienības dalībnieks Ivars Šmits no Iecavas. Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkas vadītāja Anda Rācenāja ar J. Rislaki pārrunāja viņa nule iznākušo grāmatu «Vorkuta».

BCB pārstāvēja arī jaunā speciāliste Madara Maslova. Ar īpašu A. Žīgures ielūgumu Jūrmalā ciemojās Zorģu bibliotēkas vadītāja Aina Ezergaile, lasītāji Sarmīte Avota un Alvils Štībelis. Jau vēstīts, ka nesen zorģenieki bibliotēkā tikās E. Stērstei veltītā sarunā ar viņas mazmeitu.

Ciemiņi baudīja īpašu viesmīlību – Annas vārīto zupu no Iecavas pusē augušiem dārzeņiem un Jukas dzimtenē Somijā lasītām sēnēm. Annas meita Diāna Jance bija izcepusi ciemiņiem graudu maizi un pēc E. Stērstes receptes sajaukusi sviestu ar tomātu masu.

Anna un Juka izrādīja zemgaliešiem lielākoties dāvanās saņemtos mākslas darbus un savas darbistabas. Annas kabinetā goda vietā ir vecmāmiņas sekreters, kas kopā ar pāris krēsliem ir vienīgās no dzimtas Jelgavas mājokļa atlikušās lietas. Anna pie tā joprojām uzrakstot pa vēstulei. Savukārt Jukam ir īpaši gatavota stāvampults lasīšanai. No mājas tornīša varēja apskatīt jūru, ko no literātu nama šķir vien Jaundubultu kāpu josla.

A. Žīgure, L. Ozoliņa un V. Cerusa vienojās, ka E. Stērstei veltītais sarīkojums jāorganizē romantiskā noskaņā, izmantojot «Billīšu» vēsturisko vidi. A. Žīgure atklāja, ka saņēmusi informāciju par Aspazijas balvas piešķiršanu. Tā rakstniecei un diplomātei tiks pasniegta sestdien, 14. martā. Aspazijas balvu iepriekš saņēmušas Saulcerīte Viese, Māra Zālīte, Māra Misiņa, Gundega Repše, Anna Rancāne, Anda Līce un Liliana Štauere.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas