Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bibliotēku nedēļas galvenais temats – upes un tilti

Ikgadējā Bibliotēku nedēļā 18. – 22. aprīlī Bauskas Centrālajā bibliotēkā (BCB) galvenā tēma būs novadpētniecība, «Bauskas Dzīvei» vēsta galvenā bibliogrāfe Laimdota Ozoliņa.

Bibliotēku nedēļas galvenais sarīkojums būs tematiskā pēcpusdiena «Par Bauskas upēm un tiltiem», kas BCB interneta lasītavā notiks 20. aprīlī pulksten 14. Tajā varēs iepazīt pilsētas upju un tiltu vēsturi.

Par vēsturiskajiem notikumiem stāstīs Bauskas muzeja vēstures nodaļas vadītājs Aigars Urtāns. L. Ozoliņa prezentēs Nacionālās bibliotēkas datubāzi Periodika.lv un rādīs attēlus par Bauskas tiltiem no BCB novadpētniecības kolekcijas. Tiem pievienota informācija par Bauskas tiltiem no 20. gadsimta pirmās puses laikrakstiem un žurnāliem.

Bauskas sākumskolas audzēkņi kopā ar skolotāju Viju Cerusu skandēs tautasdziesmas par ūdeņiem. Sarīkojuma dalībnieki par upēm varēs dziedāt kopā ar Aigaru Urtānu.
Biznesa bibliotēkā varēs apskatīt Bauskas mākslinieces Mārītes Šulces gleznu izstādi «Trīs sidraba upes tek». No pašas mākslinieces varēs uzzināt, kā un kāpēc tapuši viņas darbi, atklājot daiļrades procesu. Izstāde būs atvērta no 18. līdz 28. aprīlim.

Lasītājiem sagatavota arī neparasta tikšanās ar grāmatām «Pavasarīgais duets», vēsta L. Ozoliņa.

Bibliotēku nedēļa Latvijā un citur pasaulē ik gadu norit aprīlī, Jura dienas nedēļā. Šogad tā norisinās laikā no 18. līdz 22. aprīlim. Tās laikā bibliotēkas visus interesentus plašāk iepazīstina ar dažādām iespējām, norisēm, tematiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas