Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Biedrība «Apvienība «Jums»» svin piecu gadu jubileju 5

Desmit jauniešu komandas 20. augustā krustu šķērsu izskraidīja Bausku orientēšanās pasākuma «CSI: Bauska» laikā. Šādā veidā viņi nosvinēja biedrības «Apvienība «Jums»» piecu gadu jubileju.

Ierastās orientēšanās vietā šoreiz dalībniekiem piedāvāja aizraujošu detektīva un moderno tehnoloģiju apkopojumu – lai atrastu nepieciešamos punktus, bija jāmāk orientēties GPS koordinātēs, jāatpazīst pilsētas veidojumi pēc kartes zīmējuma un jāpilda līdzīgi uzdevumi.

Lai radītu sacīkstēm vēl papildu popularizējošu, nedaudz skandalozu ažiotāžu, izdomāja speciālu pasākuma leģendu – par detektīvu piedzīvojumiem, kam jāsameklē izpirkums, lai varētu atbrīvot «nolaupīto» Bauskas mēru. Izpirkums gan bija ievārījuma burciņas, bet arī tās bija gana smagas, un lādi ar «dārgumiem» nācās nest diviem puišiem.

Noteiktajā laikā – divās stundās – galapunktā Bauskas kultūras centra pagalmā gan spēja ierasties tikai divas komandas. Dalībniekiem bija jāizpilda gan atjautības, gan veiklības, gan spēka uzdevumi. Visilgāko laiku aizņēma spēle Bauskas autoostā, kuras laikā bija jāatbild uz jautājumiem par Eiropas Savienību.

Dalībnieces uzsvēra, ka fiziskie vingrinājumi Bauskas stadionā meitenēm tomēr bija par grūtu. Izpildīt varēja, bet spēka paņēma daudz.

Neierasts vingrinājums bija «slackline» lente, kas atradās Korfa dārzā. Šāda ierīce trenē veiklību un pašlaik kļuvusi populāra Eiropā un ASV. «Gribam šo sporta veidu ieviest arī Bauskā. Daudz jau tam nevajag – virvi un divus kokus. Šādi līdzsvara treniņi ir nepieciešami jebkuram sporta veidam, bet it īpaši ekstrēmajiem veidiem, kur līdzsvaram ir milzīga nozīme,» stāsta biedrības «Apvienība «Jums»» pārstāvis Juris Bukšs, uzsverot, ka šādā veidā reklamē arī skeitparku, jo viens no biedrības mērķiem ir šīs vietas atdzimšana.

Pirmie noteiktos vingrinājumus veica paši pieredzējušākie dalībnieki – Ieva Karpoviča un Toms Ločmelis. Tūlīt pēc viņiem ieradās trīs jaunieši no vienības «Pokemon Squads» – Adrians Danoss, Rihards Birznieks un Klāvs Eimuss. Abām vienībām bija vēl jāpaveic pēdējais vingrinājums – jāatrod ievārījuma burciņas izpirkumam. Lādi ar burciņām abas vienības atnesa kopā, paužot vienu domu: «Draudzība uzvarēja!» Trešajā vietā komanda «Bitītes», kuras sastāvā bija Anete Rozenberga, Raimonda Gausiņa un Arta Tīna Leimane.

«Sākumā likās, ka mums nebūs konkurences. Kad ieraudzījām tos divus – Ievu ar Tomu, sapratām, ka būs jāpaskrien. Mūsu problēma bija tā, ka slikti izplānojām maršrutu, tāpēc bija vairāk jāskrien. Tomēr uzdevumi bija interesanti – prasīja gan fiziskās prasmes, gan atjautību un zināšanas,» stāsta K. Eimuss. Trešās vietas ieguvējas komandas pārstāve A. T. Leimane savukārt bilst: «Mums ļoti patika. Pirms sacensībām likās, ka būs vienkāršāk, bet izrādījās grūti. Tas, ka mums ir trešā vieta, ir liels pārsteigums. Esam par to priecīgas un gandarītas.»

Pēc orientēšanās pasākuma tika rīkotas biedrības «Apvienība «Jums»» piecu gadu jubilejas svinības. Biedrības vadītāja Solvita Jirgensone pateicās pasākuma dalībniekiem par sagādātajiem pārsteigumiem un interesanti pavadītajiem svētkiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

štata dzeguzei

nu zinam, jau zinam, bet vai par to jābazunē pa visu pasauli!!!

pirms 2 gadiem, 2016.08.24 08:10

to štata dzeguzei

bet kau kā jau tā maize jāatpelna par vadītājas amatu, bez konkurentiem

pirms 2 gadiem, 2016.08.24 16:24

Ne vairs jauniete 2

tiešām malači!

pirms 2 gadiem, 2016.08.25 15:55

Vietējās ziņas