Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Bigas krūze» aizceļo uz Jelgavu 7

Baušķenieku rīkotajā sadancī «Bigas krūze» žūrija par labāko sniegumu atzina Jelgavas vidējās paaudzes deju kopas «Laipa» kompozīciju «Ir 1873. gads, dimd Rīga». Jelgavnieki uz gadu glabāšanā saņēma deviņus kilogramus smago metāla krūzi.

Skatē Grenctāles kultūras namā 20. janvārī piedalījās 15 kolektīvu. Priekšnesumus vērtēja horeogrāfes, Dziesmu un deju svētku virsvadītājas Ilze Mažāne un Rita Spalva, kā arī kultūras darbinieks, Birutas Hegenbartes dēls Edvīns Hegenbarts, jo šī skate tiek rīkota B. Hegenbartes, mīļi dēvētas par Bigu, piemiņai.

«Bauskas Dzīvei» R. Spalva uzteica visu kopu sniegumu. Tas liecina, ka dejotāji nopietni gatavojas skatēm un simtgades Dziesmu un deju svētkiem šovasar Rīgā. Jelgavnieki bijuši galvastiesu pārāki par citiem. I. Mažāne, kas šādā skatē bija pirmo reizi, uzteica tās principu – godināt latviešu tautas deju vecmeistaru kompozīcijas. Viņa atzinīgi vērtēja konkursa norises vietu: «Par Grenctāles kultūras namu biju dzirdējusi tikai to, ka te bijusi iecere izveidot alkohola tirgotavu. Esmu pateicīga visiem, kas šo absurdo ideju neļāva īstenot.»
 
Arī E. Hegenbarts atzinīgi izteicās par Bauskas kultūras centra kolektīva ieguldīto darbu, lai šādu koncertu organizētu Grenctālē: «Šeit ir lielāka skatuve, plašākas aizkulises, no skatītāju zāles var labi redzēt dejotājus. Man nav iebildumu, ka šī skate notiek ārpus Bauskas.»

Vairāk par konkursu lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā otrdien, 23. janvārī.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

kā tā

Kultūras namā koncerts jāskatās virsdrēbes nenovelkot? Artis nebija apkures katlu iekūris?

pirms gada, 2018.01.22 08:08

Artis

Artis nevada kultūras namu. Tur priekšniece Jurgita un arī pati pagasta priekšniece nebija klāt. Kāpēc??

pirms gada, 2018.01.22 08:25

brunaviete

Kāds sakars tur ar Arti, jāsaka lielais paldies kurinātājam!

pirms gada, 2018.01.22 09:18

...

Radiatori bija ļoti karsti, tātad ne jau kurinātājs pie vainas. Ja jau esam tik kaprīzi, tad jāsēž mājās zem segas. Biju koncertā, virsdrēbes atstāju garderobē un nenosalu, jo koncerts bija tik skaists! Cilvēki, beidziet meklēt kašķi!!!

pirms gada, 2018.01.22 17:55

skumjonis

nemācējām danci vesti,tādēļ krūzi pad...sām !

pirms gada, 2018.01.22 17:15

Aha

Tipiskas "divpirkstu pierītes" komentārs. Ja tev problēmas ar nokniebējmuskuli, tad jāiet pie proktologa, nevis jāķēzās komentāros ...

pirms gada, 2018.01.22 22:59

Vietējās ziņas