Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

„Bigas krūzi” deju konkursā iegūst Bauskas „Biguļu” senioru kopa 5

Bauskas kultūras centrā sestdienas, 16.janvāra, vakarā krāšņi un organizatoriski raiti aizritēja Latvijas vidējās un senioru paaudzes deju kopu konkurss un koncerts „Bigas krūze”.

Pirmajā daļā katrs deju kolektīvs publikai un žūrijai atrādīja konkursa deju no latviešu tautas deju horeogrāfiju zelta pūra. Visplašāko emociju gammu raisīja „Ačkups”, „Es mācēju danci vest” Ulda Žagatas horeogrāfijā, „Latgaliešu kāzu polka”, „Sarabumbals”, „Kurzeme” Harija Sūnas horeogrāfijā un citas dejas. Tautas tērpi parādīja mūsu kultūrvēsturisko novadu košumu.

Otrajā daļā, kamēr žūrija sprieda, kam dāvāt ceļojošo balvu – „Bigas krūzi”, dancotāji priecēja publiku ar azartiskām un dzīvespriecīgām izvēles dejām.

Žūrijā strādāja Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas profesore, horeogrāfe, Deju svētku Goda virsvadītāja Rita Spalva, horeogrāfs un deju pedagogs, Deju svētku virsvadītājs Uldis Šteins un bijušā Valsts deju ansambļa «Daile» baleta mākslinieks, Latvijas Universitātes Tautas deju ansambļa «Dancis» horeogrāfs, baletmeistars un repetitors Egils Polis.

„Bigas krūzi”  šogad 14 kolektīvu konkurencē izcīnīja Bauskas kultūras centra senioru deju kopa „Biguļi”, ko vada Santa Zemīte. Profesore Rita Spalva sarunā ar „Bauskas Dzīvi” ļoti augstu novērtēja savu skolnieču Santas Zemītes un Ligitas Irbītes vadīto deju kopu „Biguļi” un „Mēmele” sniegumu, kas šajā sadancī spilgti izcēlies ar tehniski precīzo un emocionālo izpildījumu. „Biguļu” senioru dejotais „Leiveris” Andra Ezeriņa horeogrāfijā šīs kvalitātes īpaši labi parādījis.

Latvijas vidējās un senioru paaudzes deju kopu konkurss sadancis «Bigas krūze» Bauskā iedibināts, godinot Bauskas novada ievērojamo horeogrāfi un kultūras darbinieci Birutu Hegenbarti. Skates iecere ir izcelt un jaunajai dejotāju paaudzei parādīt seno deju pūru – aizvadītā gadsimta 50., 60., 70. gados iestudētās latviešu tautas dejas.

Plašāk lasiet "Bauskas Dzīves" drukātajā izdevumā pirmdien.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

...

ko lai dara, ja esi tik dumjš un nemāki lasīt?

pirms 3 gadiem, 2016.01.17 22:09

vaii1

man ar patiiktas nosaukums Bigas kruuze!)) es tad smejos- deju kolektiivi izdejos ! Bigas kruuzi!))) Malaci- taa turpinaat!!!

pirms 3 gadiem, 2016.01.18 11:07

Forši

Sveicam Santu!Tā turpināt!Veseļojies,bērni ilgojas!

pirms 3 gadiem, 2016.01.18 20:22

Vietējās ziņas