Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bijušās Bērzu skolas ēkai neļauj izputēt 2

Bijušajā Bērzu pamatskolas ēkā šodien netiks svinēts 1. septembris. Tomēr šim skumjajam faktam ir arī kāda priecīga piebilde - skolas ēkā pēc vasaras šķietamā klusuma pamazām atgriežas dzīvība. Ir izveidots daudzfunkcionālais centrs «Strēlnieki», kam iedzīvotāji jau devuši latvisku nosaukumu - kultūras centrs. Tā vadītāja Inga Mauriņa «Bauskas Dzīvei» stāsta par daudzajiem plāniem un iecerēm. Jau 25. septembrī plānota centra oficiālā atklāšana. Ne visas ieceres tiks īstenotas uzreiz, bet pakāpeniski.  Strēlnieku, Garozas iedzīvotājiem būs iespējams te apmeklēt aerobikas, floristikas pulciņus. Ir vēlme sagādāt stelles, trenažierus, novusa un tenisa galdus. Ar laiku pagraba telpās varbūt izdosies izbūvēt pirti. Tādējādi centrā brīvo laiku varēs pavadīt dažādu paaudžu cilvēki. Pavisam drīz te būs lietoto mantu apmaiņas punkts. Ēkā turpinās darboties bibliotēka, iespējams, dažas telpas nodos veikala ierīkošanai. Lielu masu pasākumu rīkošanai varēs izmantot lielo zāli un foajē. Balles un atpūtas vakari jau tagad šeit ir apkārtējo ļaužu, arī atbraucēju kupli apmeklēti. Pagastā darbojas vairākas amatierkopas, dažām no tām mājvieta tiks rasta centrā «Strēlnieki». Šogad ne visu izdosies īstenot, jo pagasta budžetā prāvi līdzekļi šim centram netika atvēlēti. Taču, plānojot nākamā gada budžetu, centra vadītāja ieceres centīsies pārvērst skaitļu valodā. Ilze Kaļķe no Garozas ļoti atzinīgi izsakās par topošo kultūras centru. Bērzu skolā pati mācījusies, te izglītojušies viņas bērni. «Pēdējos gados šīs puses ļaudīm tik daudz kas ticis atņemts - pasts, medpunkts. Tādējādi cilvēkiem tika uzspiests bezcerīgā nomalē dzīvojošo zīmogs. Tagad šķiet, pašvaldība ar seju pavērsusies pret vietējiem iedzīvotājiem. Es to vērtēju ļoti pozitīvi,» tā I. Kaļķe.Pozitīvu vēsti Garozas un Strēlnieku iedzīvotājiem sarūpējusi arī Bauskas novada dome. 26. augusta sēdē deputāti atbalstīja projektu par daudzfunkcionālā centra «Strēlnieki» energoefektivitātes paaugstināšanu. Ja izdosies projekta īstenošanai piesaistīt ES līdzekļus, pašvaldība gatava ēkas renovācijā ieguldīt 67 tūkstošus latu. Kopējās projekta izmaksas ir 337 500 latu. Ja tas tiks atbalstīts, nākamgad varētu sākties ēkas renovācija. Plānots mainīt logus, durvis, salabot apkures sistēmu, veikt citus darbus.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

bet, bet

Vau, vau, vau vau vauuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 8 gadiem, 2010.08.31 17:36

nu,nu

Jauki plāni,taču pašvaldībai nepietika nauda skolas uzturēšanai un tā bij jāslēdz. Tagad 'nauda atradīsies tukšas ēkas renovācijai.Gan jau būs tāpat kā ar Strēlnieka ceļa asfaltēšanu- solīt solīja, bet beigās naudiņa vajadzīga citur. Drīzāk kārtējā priekšvēlēšanu aģitācija acu aizmālēšanai.

pirms 8 gadiem, 2010.08.31 14:05

Vietējās ziņas