Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Biržu rajona un Vecumnieku novada pašvaldība stiprina draudzības saites 4

Šonedēļ Vecumnieku novada Skaistkalni un Vecumniekus apmeklēja Lietuvas Republikas Biržu rajona pašvaldības delegācija.

Latviešu un lietuviešu draudzība aizsākās pērn Baltu vienības dienā, 22. septembrī, kad pēc Biržu rajona pašvaldības vadītāja Valdemāra Valķūna un pierobežas ciemu – Sostu un Germanišķu – kopienu iniciatīvas iedzīvotāji no abiem upes krastiem satikās Mēmeles tilta vidū uz nosacītās abu valstu robežas. Pēc nepilniem diviem mēnešiem, 17. novembrī, Vecumnieku novada domes pārstāvji tika uzaicināti apmeklēt Biržus, lai kopīgi atzīmētu Latvijas Republikas proklamēšanas gadskārtu un pārrunātu iespējamo sadarbību.

Turpinot aizsākto dialogu, 15. februārī, dienu pirms Lietuvas Republikas valsts svētkiem – Neatkarības dienas, kaimiņzemes kolēģi ieradās Vecumnieku novadā. Kopā ar Biržu rajona pašvaldības vadītāju Valdemāru Valķūnu delegācijā bija iekļauts Biržu pilsētas pārvaldnieks Vīts Jarecks, pašvaldības izpilddirektora vietnieks Audris Muks, vecākais speciālists pašvaldības administrācijas kancelejā Daļus Mikeļonis, Biržu rajona pašvaldības Jurģa Bieliņa publiskās bibliotēkas direktore Vilmante Voriene un deputāti Ramune Čigiene, Sigutis Štrēms, Lins Vaitkevičs.

Skaistkalnē ciemiņi apmeklēja vidusskolu, sākumskolu, bibliotēku un katoļu baznīcu. Lietuvieši bija gaidīti viesi pērn atvērtajā kafejnīcā «Pie Mēmeles», kur saimnieko otrpus upei dzīvojošā tautiete Regīna Ukriņiene. Vecumniekos Biržu rajona pašvaldības delegācija tika uzņemta Mūzikas un mākslas skolā. Vizīte noslēdzās ar tautas nama apskati un prezentāciju par Vecumnieku novadu.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kovals, pašvaldības izpilddirektors Guntis Kalniņš, Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Dace Šileika atbildēja uz kolēģu jautājumiem par nodarbinātību, izglītību, kultūru, sportu u. c. Ar neviltotu interesi ciemiņi iztaujāja pašvaldības pārstāvjus, uzsverot, ka viņus interesē viss, kas notiek pierobežas novadā.

Komentējot ciemošanās reizē redzēto, Valdemārs Valķūns atzinīgi novērtēja Skaistkalnes vidusskolas direktores Svetlanas Vāvernieces pieredzi gan mācību procesa nodrošināšanā, gan saimniecisku jautājumu risināšanā. «Viņa ir vērtīgs atradums, īsta skolas saimniece un patriote, kuras vadībā izglītības iestāde plaukst un attīstās,» viņš sacīja.

Atbraucēji bija patīkami pārsteigti par Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas piedāvātajām iespējām un audzēkņu sasniegumiem. Lietuviešiem bija iespēja baudīt pedagoģes Lienes Batņas vadītā bērnu kora «Via Stella» priekšnesumu, kas ciemiņus gan sajūsmināja, gan aizkustināja.

«Esam ļoti pagodināti, ka Lietuvas valsts svētkus varam svinēt pie jums un priecājamies, ka mūsu draudzība strauji attīstās. Gribētos, lai Vecumnieki nav tikai vieta, kas lietuviešiem ir pa ceļam, dodoties uz Rīgu, un Birži nav tikai pilsētiņa, kur latviešiem aizbraukt iepirkties un nobaudīt alu. Dzīvojot kaimiņos, ir jāsadarbojas un iespēju netrūkst,» uzsvēra Valdemārs Valķūns. Viņš atzīmēja, ka pieredzes apmaiņa būtu vērtīga vairākos virzienos – sporta, kultūras, tūrisma; attīstāmi ir arī pārrobežu projekti.

Biržu rajona pašvaldības amatpersonas vēl konkrēti nevarēja pateikt, kad uz Lietuvu tiks aicināti Vecumnieku novada domes pārstāvji, taču pauda cerību, ka abu pierobežas vietvaru sadarbība turpināsies. «Tiks izzinātas iespējas kopīgi īstenot pārrobežu projektus, apsvērta pieredzes apmaiņa jomās, kas saistošas abām pusēm,» solīja Vecumnieku novada pašvaldības izpilddirektors Guntis Kalniņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

?

vai Skaistkalnē neko nerādīja,ka bildes tikai no Vecumnieku Stellas

pirms 2 gadiem, 2016.02.21 17:09

!

Bildes no Skaistkalnes vajag prasīt tiem, kuri bija Skaistkalnē.

pirms 2 gadiem, 2016.02.21 22:13

aa

Mājas lapā varat apskatīties vairāk bildes, arī no Skaistkalnes.

pirms 2 gadiem, 2016.02.22 10:06

Vietējās ziņas