BK «Dartija» mazrezultatīvā cīņā pieveic pastarīšus

Negaidīti līdzvērtīga spēle Latvijas basketbola 3. divīzijas (LBL3) čempionātā izvērtās starp C grupas pastarīti «Siguldas sporta skolu» un līderiem Iecavas novada komandu BK «Dartija».

Otrdien, 28. novembrī, iecavnieki viesojās Siguldā, kur ļoti līdzvērtīgā cīņā tikai par punktu ar rezultātu 62:63 tika pārspēti mājinieki siguldieši.

Siguldas komanda turnīra C grupā tikai ar vienu panākumu astoņās spēlēs atrodas piektajā vietā sešu komandu konkurencē, turpretī iecavnieki ir grupas galvgalī.

Mājinieki spēlēja tikai ar diviem rezervistiem – septiņu vīru sastāvā.Pirmajā ceturtdaļā izrāviens ar 5:0 padevās mājiniekiem, tomēr iecvanieki pārņēma vadību ar 9:11, bet pēc pirmās ceturtdaļas minimāls pārsvars tomēr siguldiešiem – 16:15.

Arī spēles otrajā ceturtdaļā komandas spēlēja mazrezultatīvi un sīvi – 11:11, un pēc puslaika siguldieši saglabāja minimālu pārsvaru ar 27:26.

Trešās ceturtdaļas ievadā «noplosījās» Iecavas novada komandas līderis Gundars Brička, kurš iemeta divus divpunktu metienus un divus trīspunktu metienus pēc kārtas, ļaujot vienībai izvirzīties vadībā ar 29:36. Komandas turpināja cīnīties plecu pie pleca, un trešā ceturtdaļa noslēdzās ar minimālu iecavnieku pārsvaru – 46:47.

Izšķirošās desmit minūtes ritēja līdzīgi kā visa cīņa – komandas spēlēja mazrezultatīvi, prasmīgi darbojoties aizsardzībā un neļaujot pretiniekiem gūt punktus un izdarīt brīvus metienus. Iecavnieki spēles beigu nogrieznī iekrāja pat +10 punktu pārsvaru, bet mājinieki minūti līdz spēles noslēgumam prata ne tikai atspēlēties, bet arī izvirzīties vadībā ar 61:60. Turpinājumā abas komandas izniekoja savus uzbrukumus, bet vienā no pēdējiem mēģinājumiem ieņemt pretinieku grozu sekmīgi spēlēja viesu komandas spēlētājs Rolands Vereščagins, kurš bija precīzs no trīspunktu līnijas. Mājinieki spēles izskaņā bija precīzi no soda metienu līnijas, bet četru sekunžu bija par maz, lai apdraudētu viesu grozu. Iecavniekiem grūta, bet laimīga uzvara ar 62:63 pār grupas pastarīšiem.

BK «Dartija» komandas labā 32 punktus iemeta Gundars Brička, bet 16 Aldis Beitiņš. Piecus punktus guva Rolands Vereščagins, četrus – Edžus Kauķis, bet pa trim katrs Artūrs Sidorenkovs un Guntis Banders. Pēdējais izcīnīja 12 atlēcošās bumbas, kas bija labākais rādītājs komandā.

Iecavnieki ar sešiem panākumiem astoņās spēlēs ir LBL3 C grupas līderi. Nākamā spēle BK «Dartija» komandai savās mājās 6. decembrī pret spēcīgo vienību «Valmiera Glass/ Vidzemes Augstskola-2».