BK «Dartija» pirmais zaudējums sezonā

Iecavas novada basketbola komanda (BK) «Dartija» Latvijas Basketbola savienības 3. līgas čempionātā 10. novembrī viesos piedzīvoja pirmo zaudējumu turnīrā.

Iecavnieki spēlēja Vidzemes Olimpiskajā centrā, kur tikās ar mājiniekiem, grupas trešās vietas īpašniekiem – «Valmiera Glass/ Vidzemes Augstskola-2». Viesi piekāpās ar 89:84.

Iecavnieki uz Valmieru brauca ar ļoti īsu rezervistu «soliņu» – trijiem cilvēkiem. Spēles ievadā mājinieki izvirzījās vadībā ar 7:0, vēlāk gan iecavnieki pārņēma vadību ar 17:18, bet pirmās ceturtdaļas beigās prasmīgāk spēlēja valmierieši, kuri uzvarēja ar 28:20. Otrajā ceturtdaļā ar 16:18 laurus plūca viesi no Iecavas, pēc puslaika tablo vēstīja 44:38 vienības «Valmiera Glass/ Vidzemes Augstskola-2» spēlētāju labā.

Lielisks trešās ceturtdaļas ievads padevās iecavniekam Jānim Tiltiņam, kurš realizēja trīs soda metienus, bet īsi pēc tam nākamajā uzbrukumā no trīspunktu metienu līnijas precīzs bija Gundars Brička. Trešajā ceturtdaļā komandas cīnījās plecu pie pleca. Vadības maiņa šajā spēles nogrieznī notika četras reizes, un pirms izšķirošajām cīņas desmit minūtēm rezultāts bija 64:62 mājinieku labā.

Noslēdzošās ceturtdaļas ievadā četras reizes tika fiksēts neizšķirts, bet trīs minūtes līdz spēles beigām iecavnieki izvirzījās vadībā – 75:84. Atlikušajā cīņas laikā punktus diemžēl guva tikai mājinieki, kuri, veicot 14 punktu izrāvienu, tika pie uzvaras ar 89:84.

BK «Dartija» komandā visu spēli no zvana līdz zvanam aizvadīja Gundars Brička, kurš guva 35 punktus un izcīnīja 14 atlēcošās bumbas. Guntis Banders savāca 15 punktus un izcīnīja tikpat atlēcošās bumbas, savukārt 12 punktu Jānim Tiltiņam. Deviņus punktus un tikpat rezultatīvas piespēles iespēja Rolands Vereščagins, astoņus iemeta Edžus Kauķis, piecus punktus guva Jānis Pelēcis.

Iecavas novada komanda ar četriem panākumiem piecās spēlēs ieņem pirmo vietu C grupā. Nākamā spēle BK «Dartija» basketbolistiem 17. novembrī Cēsīs pret vietējo «Dārznieku/Cēsu sporta skolu».