Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Boriss Avramecs pilī lasīs lekciju par baroka laika mūziku

Bauskas pilī sestdien, 28. maijā, notiks vēl viena muzikologa Borisa Avrameca lekcija par baroka laika mūziku, informē muzeja pārstāve Justīne Zaķe.

Lekcija ir daļa no cikla, ko Bauskas pilī rīko pirms šogad 16. – 17. jūlijā plānotā Kurzemes un Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāla «Vivat Curlandia!». Tās tēma – absolūtisma un apgaismības mūzika.

Šoreiz apmeklētāji iepazīs baroka perioda mūzikas attīstības dinamiku un žanru daudzveidību, ieklausoties ierakstu paraugos. Iepriekš jau notikušas muzikologa lekcijas par viduslaiku un renesanses mūziku.

Mūzikas akadēmijas docētājs etnomuzikologs Boriss Avramecs ir viens no lielākajiem lietpratējiem viduslaiku mūzikā. Viņš ir Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas mūzikas vēstures profesors. Viņš bijis viens no Rīgas Senās mūzikas centra dibinātājiem, senās mūzikas festivālu mākslinieciskais vadītājs.

Sarīkojums ir arī daļa no Bauskas pils muzeja Senā dzīvesveida skolas, vēsta J. Zaķe. Lekcijas sākums sestdien paredzēts pulksten 13.Vairāk informācijas mājaslapā bauskaspils.lv.

Baroka laikmets Eiropas kultūrā aptver 17. gadsimtu un 18. gadsimta pirmo pusi. Šī laika māksla cildināja galvenokārt galmu un baznīcu. Attīstījās instrumentālā mūzika, tapa orķestra koncerta un kamermūzikas žanri. Nostiprinājās laicīgās mūzikas vadošā loma, veidojās sadzīviskās muzicēšanas formas, attīstījās daudzbalsības formas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas