Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brīdina par augstu ugunsbīstamību mežos

No 31. maija līdz 4. jūnijam Zemgales, Vidzemes un Kurzemes mežos ir izsludināta oranžā jeb ļoti augsta ugunsbīstamības pakāpe, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Maijā mūspuses novados meži deguši divās vietās – Iecavas novada Dzelzāmurā un Vecumnieku novadā – kopējā platībā 0,8 ha, informē Valsts meža dienesta (VMD) Zemgales virsmežniecības inženieris uguns aizsardzības un saimnieciskajos jautājumos Modris Vainovskis. Visvairāk ugunsgrēku Zemgales reģionā esot bijuši Tukumā un Kandavā.

«Ugunsgrēki vairāk veidojas tādās vietās, kur apgrozās cilvēki. Tie izceļas neuzmanības dēļ, kurinot ugunskurus, līdz galam nenodedzinot tos, kā arī nometot zemē nenodzēstu izsmēķi. Gadās arī ļaunprātīgas dedzināšanas. Ugunsbīstamības augsta pakāpe jau ir izsludināta no maija vidus karstā laika un lielā sausuma dēļ, bet ļoti augsta tā ir pašlaik,» brīdina inženieris.

Lielākā bīstamība un vissausākā augsne mūspuses novados esot tieši Dzelzāmura pusē, bet mazāka bīstamība esot novērojama Bauskas novada pusē lapkoku mežos. Dzēšanas tehnika ir atbilstīga, vienīgais mīnuss varētu būt strādātgribētāju trūkums ugunsnovērošanas torņos, kur jāsēž un jāvaktē, vai kaut kur meža apkārtnē nav izcēlies ugunsgrēks.

«Cilvēkiem būtu jābūt atbildīgākiem, kurinot ugunskurus. Vajadzētu tos nodzēst pilnībā. Arī izsmēķus ir nepieciešams nodzēst līdz galam. Būtu ļoti vēlams, ka arī cilvēki, kuri savās privātmājās grasās dedzināt lielu žagaru kaudzi vai ko tamlīdzīgu, par to paziņotu Valsts meža dienestam, lai bezjēdzīgi nebūtu jābrauc izsaukumā,» iesaka M. Vainovskis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas