Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Briest jauns kases aparātu skandāls 4

Iespējams, lielākā daļa jauno kases aparātu atkal būs jāmaina. Valsts ieņēmumu dienests secinājis, ka daudzi jaunie kases aparāti tomēr neatbilst noteikumiem. Tā informē ziņu aģentūra LETA.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) konstatējis, ka jaunajām prasībām it kā atbilstīgajos, sertificētajos un Ieņēmumu dienestā reģistrētajos kases aparātos joprojām esot iespējama iejaukšanās. Tā vēstīja raidījums «LNT ziņas sešos».

«Mēs esam tikai sākuši pārbaudes, esam sākuši kopēju darbu ar sertifikācijas institūciju, kur mēs jau skatāmies, vai kaut kas sertifikācijā varbūt ir palaists garām. Mēs domājam, ka, visdrīzāk, ne, jo tikpat labi var būt sertificēts viens aparāts un (..) uzstādīts pavisam cits aparāts ar to pašu nosaukumu,» raidījumam stāstīja VID Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Sandra Kārkliņa-Ādmine.

VID pārstāve raidījumam atklāja, ka pārbaudēs konstatēti gadījumi, kas liecinot par lielu vēlmi manipulēt ar kases aparātu datiem un izvairīties no nodokļu nomaksas, piemēram, uzstādītais kases aparāts neesot sertificēts, lai gan dienestā tas reģistrēts kā prasībām atbilstīgs. «Atbilstīgi prasībām kases aparāts tā kā tiek reģistrēts, bet, kad mēs paskatāmies, (..) patiesībā ir uzstādīts pavisam cits kases aparāts,» tā S. Kārkliņa-Ādmine. Konstatēti būtiskāki pārkāpumi, tie saistīti ar manipulācijām ar VID izsniegtām plombām, kuru galvenais uzdevums ir novērst iespēju iejaukties kases aparātu datos.

Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) prezidents Henriks Danusēvičs neesot pārsteigts par konstatētajām neatbilstībām, bet esot izbrīnīts, ka tas skāris lielāko daļu iekārtu. «Tie ir 80 procenti no tiem jaunpiereģistrētajiem kases aparātiem. Tie ir 14 000,» raidījumam atklāja H. Danusēvičs.

Ieņēmumu dienestam patlaban esot aizdomas par kases aparātu apkalpojošo dienestu negodprātīgu rīcību. Ja to apliecinās arī turpmākās pārbaudes, vairākiem apkalpojošiem dienestiem draud izslēgšana no biznesa. Ja Ieņēmumu dienests secinās, ka neatbilstības ir visaptveroša problēma, iespējams, uzņēmumiem kases aparāti atkal būs jāmaina, vēstīja raidījums.

Lielākās kases aparātu kompānijas «CHD» tehniskais direktors Ritvars Zvīders pauda neizpratni par atklātajām neatbilstībām, jo tās ražojumus sertificējuši auditori un pārbaudījis VID.

A/s «Latimpulss – biroja tehnika» Bauskas filiāles vadītājs Aldis Lībietis informēja «Bauskas Dzīvi», ka oficiāla apstiprinājuma šai informācijai vēl nav. «Nav paziņojuma nedz no Valsts ieņēmumu dienesta, nedz no «CHD». Tā kā pašlaik tās ir tikai runas,» sacīja A. Lībietis.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

vai ne

Noraksturoji pati sevi

pirms gada, 2017.11.08 09:11

interesanti

te jau atkal,kāds ir mācējis nopelnīt...domājams,ties ir mazpazīstami..kuri ātri gribēja nopelnit...VIDS tak ar sūtija reklāmas ar aparatiem......

pirms gada, 2017.11.07 11:41

Vietējās ziņas