Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brīvības bulvāri Bauskā pārbūvējot, atklāj agrāk nepamanītas komunikācijas 18

«Bauskas Dzīvei» nācies uzklausīt vērīgo pilsētnieku ziņojumus, ka Brīvības bulvāra pārbūvē neviens nestrādā. Strādnieki objektā parosoties dienu, divas, tad atkal klusums. Šonedēļ «Bauskas Dzīve» kopā ar novada administrācijas amatpersonām un speciālistiem apskatīja objektu un uzklausīja būvfirmas SIA «Viona» pārstāvjus.

Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs pauda nepārprotamu norādi – oktobra otrajā pusē darbi ir jābeidz. Izvērtējot līdz šim paveikto un vēl nepadarīto, bulvāra pārbūvi ir iespējams pabeigt noteiktajā laikā. Saimnieciskās nodaļas vadītājs Mārtiņš Vilciņš piebilda, ka būvfirmai tas jāpaveic, rēķinoties ar pašvaldības uzņēmuma «Bauskas ūdens» paralēlo darbu Brīvības bulvāra vienā galā.

Rokot zemi, atklājies ka bulvāra sākumposmā ir topogrāfiskajos uzmērījumos nekonstatēta izbūve. Tā ir no ķieģeļiem mūrēta arkveida konstrukcija, kurā bijušas guldītas caurules. Tās, iespējams, izmantotas kanalizācijas ūdeņu novadīšanai. Pirms klāt brauktuvē segumu, šī izbūve jālikvidē. Tāpat uzņēmumam «Bauskas ūdens» dots uzdevums pārskatīt ūdens apgādes sistēmu pārējām mājām, lai kas negaidīts neatklātos pēc remonta pabeigšanas.

Projektu vadītāja Laine Baha skaidro, ka par agrāko gadu objektiem ne visur saglabājušies precīzi uzmērījumi. Daudz kas realitātē atšķiras no tā, kas savulaik iezīmēts plānos, tādēļ ar šādiem pārsteigumiem ir jārēķinās gan pasūtītājam, gan būvniekiem.

SIA «Viona» valdes loceklis Araiks Barojans skaidro, ka uzņēmums darīs visu iespējamo, lai objektu ekspluatācijā nodotu laikus. Viņš atzīst, ka grūtākais un  laikietilpīgākais bija vertikālās nostiprinošās sienas izbūve. Darbu veikšanai bija nepieciešamas tehnoloģiskās pauzes, tādēļ arī iedzīvotājiem šķitis, ka objektā nekas nenotiek.

Svarīgākā problēma – strādājošo trūkums – joprojām nav novērsta. Elementāro darbu veicējus vēl izdodas atrast, taču trūkst zinošu strādnieku, kuri var pildīt pienākumus ar tehniku, kuriem pašiem var uzticēt pieskatīt padotos. «Es nesaku, ka darbs ceļu būvē ir viegls. Ja cītīgi strādā ar traktoru, ekskavatoru, mēnesī «uz rokas» 1000 eiro var nopelnīt. Taču tieši šādu strādnieku mums trūkst,» atzīst A. Barojans.

Viņš atklāj, ka strādājošie tiek meklēti ne tikai Bauskas apkaimē. Sludinājumi regulāri tiek izvietoti Lietuvas pierobežas avīzēs un apdzīvotajās vietās. Pašlaik Bauskā strādā četri strādnieki no Lietuvas. Vīri ir čakli, apzinīgi, taču šis darbs viņiem, iespējams, ir tikai pagaidu variants.

Sarunā iesaistās būvfirmas pārstāvis Ēriks Revazjans, kurš pavēsta, ka pēdējā laikā aktīvi kļuvuši strādājošo vervētāji. Zinošu meistaru trūkums ir tik liels, ka būvfirmas nespēj nodrošināt iegūto pasūtījumu darbu izpildi, tādēļ tiek apsekoti citi būvobjekti, iztaujāti strādājošie un, piedāvājot lielāku samaksu, aicināti pāriet darbā uz citu firmu. Ja tā notiks, tas var apdraudēt darbu izpildi Brīvības bulvārī noteiktā laikā.


FAKTI
Brīvības bulvāra pārbūves izmaksas ir 486 091 eiro. No tiem Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) finansē 246 558 eiro, valsts piešķīrusi 10 877 eiro lielu dotāciju. Pašvaldība šajā projektā iegulda 228 655 eiro.

Projekts paredz transporta infrastruktūras sakārtošanu: Brīvības bulvāra un komunikāciju pārbūvi, satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu uzstādīšanu. Bulvārī tiks uzstādīti 11 apgaismes stabi ar 22 laternām, izbūvēta virsūdens kanalizācija. Pēc rekonstrukcijas bulvāra kreisajā pusē ierīkos transporta līdzekļu stāvvietu. Avots: Bauska.lv 

Pievieno komentāru

Komentāri 18

Vaļera

Kas ir 1000 eur mēnesī par smagu darbu?? Attopaties!! ko par tādu naudu var izdarīt ar mūsu cenām un komunālajiem.

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.17 10:05

Tofiks

1000 eur par fizisku darbu ir normāla alga. Ko tu vēl sagribēji ar savu labi ja pabeigto vidējo izglītību?
Turklāt zinu arī indivīdus, kas ar fizisku darbu pelna arī 2x un 3x vairāk, tiesa gan, tur jau nāk klāt arī specialitāte un darba vieta ir Rīgā.
Vaļera, attopies pats, par luņa laišanu tev nemaksās nekur.

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.17 13:24

tofik

diez vai tā būs, ka par luņa laišanu nemaksā nekur, paskaties uz valsts pārvaldes un pašvaldību kadriem, tur vispār bez luņa laišanas neiztikt, pat konkurētspējīgu algu pieprasīšanā salīdzinājumā ar privātuzņēmumiem, bet kas tev domes speciālist liedz dibināt to privātuzņēmumu, bet RPIVA vai Turības diplomiņš der vienīgi budžeta ietādes, privātais prasa darbu un atbildību, ja nu vienīgi pašvaldību un valsts pasūtījumos var laist luni

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.20 17:16

Lasītāja

Attopies, Vaļera! citās nozarēs ir daudz mazāk, jo mums jau nav ne tas tirgus tik liels, ne darba ražīgums, lai varētu lielākas algas samaksāt. Kad beigsies Eiropas fondu piešprices, vispār izdzīvošana kļūs īsta cīņa. Bet pašvaldībai par komunālo pakalpojumu kvalitāti un cenām gan patiešām būtu nopietni jāparūpējas, pienāks tas brīdis, kad samaksāt nevarēs daudzi, jo cenas nesaprotami lec uz augšu. Man par karstā ūdens uzsildīšanu vasarā "Bauskas siltumam" jau jāmaksā mēnesī tikpat, cik par visu kopā ziemā. Jūlija rēķins vispār absurds, tik dārgi vēl iepriekš nebija. Neesmu arī saņēmusi nekādu vēstuli, ka ūdens uzsildīšana ar 1. jūliju būtu kļuvusi daudz dārgāka. Kāds varbūt var paskaidrot šo cenas lēcienu? Man pat bail uz to kantori zvanīt, tur tik nelaipni runā...

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.17 11:00

Baušķiniece...

varētu skaitīt naudu kur paliek....bet ja vajag remotēt tad vajag lai atkal pēc laika nav jārok

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.17 12:00

vieteejaa

nu komunaalie jau mums izcenojumos- piliidzinaami aarzemeem- tikai algas un pensijas , diemzeel-kaa Lattvijaa!)))izdziivo- kaa teikt-kaa gribi!?____

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.20 09:09

Polis

Kāpēc akas atkal liek uz brauktuves, varēja tak stāvvietai paredētajā malā? Pēc laika sasēdīsies, kalna ielā!!!

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.17 17:04

Zane

Tā notejkti ir meleoratíva izbūve...Par kuru neviens nezin un nevar pieprasīt arhiva dikumentus...Tikai gudri izteikt pieņēmumus...Noteikti attiecígā izbūve savieno vairākas ielas ....Nu redzēsim lietus periodā , kas notiks.

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.17 17:22

Andrejs

Vai kādam vispār ir ticama informācija par SIA «Viona» Elementāro darbu veicēju darba režīmu? Vai 1000 Eiro uz rokas strādājot 12 stundas 6 dienas nedēļā ir adekvāta samaksa?

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.17 17:53

Gaidām

Drīz jau nāks gaismā interesantākas lietiņas par šo tumšo zirdziņu. Par pārāk veiksmīgu dalību iepirkumos, par "labdarības" pusdienām , ilgi nebūs jāgaida, jo dienesti tomēr strādā:)

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.17 23:49

Raimonds

27.8 (tūkst. EUR) tik ""daudz"" samaksāts iedzīvotāju ienākuma nodoklis vionai 2017 gadā pie miljonu apgrozījuma , no pašvaldību pasūtījumiem , ""ticu"" , ka tur uz rokas visi saņem 1200 eiro , darbiem ir ""super "" kvalitāte . Katrā līgumā ir norādīts , kas notiek , ja līgumu nepilda - termiņi , kvalitāte utt. Vai bankas kādu žēlo , ka nepildi līgumu ? Tā čīkstēšana , ka nav kas strādā ir smieklīga , tad šefiem pašiem jākāpj ārā no X6 un jārok.Neuzņemies darbu , ja nevari izpildīt.

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.18 09:25

....

600 eiro, bet jastrada no 8 rita lidz 7 vakara + sesdiena vel

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.18 13:50

Raimonds

2
8.3.
projekta īstenošanas laikā ēkā paredzēts uzstādīt un pēc projekta īstenošanas izmantot
augstas efektivitātes gaisa kondicionēšanas sistēmu, kas nodrošina ne mazāk kā 75
% ventilācijas
siltuma zudumu atgūšanu apkures periodā;
8.4.
projekta īstenošanas laikā ēkā paredzēts uzstādīt atjaunojamo energoresursu
tehnoloģijas un nodrošināt siltumener
ģiju no atjaunojamiem energoresursiem 100
% apmērā;
8.5.
projekta īstenošanas laikā ēkā paredzēts īstenot un pēc projekta īstenošanas izmantot
viedās vadības un kontroles (iekārta, iekārtu sistēma un programmatūra iekārtu darbības sŪDS AR VIONAS ARMJAŠKĀM , KĀ ŠITO -100% VAR DABŪT GATAVU PĒC līguma 100% ???????????????????????

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.18 23:45

Raimonds

2
8.3.
projekta īstenošanas laikā ēkā paredzēts uzstādīt un pēc projekta īstenošanas izmantot
augstas efektivitātes gaisa kondicionēšanas sistēmu, kas nodrošina ne mazāk kā 75
% ventilācijas
siltuma zudumu atgūšanu apkures periodā;
8.4.
projekta īstenošanas laikā ēkā paredzēts uzstādīt atjaunojamo energoresursu
tehnoloģijas un nodrošināt siltumener
ģiju no atjaunojamiem energoresursiem 100
% apmērā;
8.5.
projekta īstenošanas laikā ēkā paredzēts īstenot un pēc projekta īstenošanas izmantot
viedās vadības un kontroles (iekārta, iekārtu sistēma un programmatūra iekārtu darbības
nodrošināšanai, kuru neat
ņemama sastāvdaļa ir informācijas un komunikāciju tehnoloģijas)
risinājumus vismaz apgaismojuma elektroenerģijas patēriņa vadībai un kontrolei, ievērojot
prasības iekštelpu gaisa kvalitātei;
8.6.
tiek nodrošināta atbilstība šo noteikumu
2.
pielikumā minētajām prasībām;
8.7.
ēkas būvniecības laikā visa izmantotā koksnes produkcija ir sertificēta.
Detalizētais būvprojekts pašlaik nekvalificējas Konkursa nolikuma prasībām attiecībā uz
Konkursa nolikuma
8.1.apakšpunktu un Konkursa nolikuma 5.pielikuma “Kvalitātes vērtēšanas
kritēriji” punktiem, kuros jāiegūst vismaz minimālais punktu skaits.
Atbilstoši Konkursa nolikumam
projektu iesniegumu iesniegšanas termiņš ir vismaz divi
mēneši pēc konkursa izslu
dināšanas, kas ir 20 darbdienu laikā pēc Konkursa nolikuma spēkā
stāšanās.
Ievērojot iepriekšminēto, lai sasniegtu 2018.gada 25.janvārī Bauskas novada domes
lēmumā “Par līguma slēgšanu par Bauskas Centrālās bibliotēkas būvprojekta detalizāciju”
noteikto m
ērķi, nodrošinātu būvprojekta kvalificēšanos un konkurētspēju
emisijas kvotu
izsolīšanas instrumenta finansēto projektu atklātam konkursam “Siltumnīcefekta gāzu emisiju
samazināšana, attīstot enerģētiski pašpietiekamu ēku būvniecību”
ir nepieciešami papild
us
risinājumi un resursi būvprojekta detalizācijai.
Pamatojoties uz likuma “Par pašvaldībām” 15.panta pirmās daļas 5.punktu, Bibliotēku
likuma 29.panta pirmo, ceturto daļu, 2018.gada 17.jūlija Ministru kabineta noteikumiem Nr.418

Emisijas kvotu izsolīšan
as instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa “Siltumnīcefekta gāzu
emisiju samazināšana, attīstot enerģētiski pašpietiekamu ēku būvniecību” nolikums, ”
Bauskas
novada Attīstības programmas 2012.
-
2018.gadam Investīciju plāna 119.punktu, Bauskas novada
domes 2018.gada 25.janvāra lēmumu “Par līguma slēgšanu par Bauskas Centrālās bibliotēkas
būvprojekta detalizāciju” (prot.Nr.1,3.p.), Bauskas novada dome nolemj:
1.
Uzdot Bauskas novada pašvaldības iestādei „Bauskas novada administrācija” veikt
grozījumus no
slēgtajā līgumā ar SIA “LVCT” par būvprojekta “Bauskas Centrālā bibliotēka
Baznīcas ielā 17, Bauskā, Bauskas novadā” detalizācija” energoefektivitātes paaugstināšanai
atbilstoši 2018.gada 17.jūlija Ministru kabineta noteikumiem Nr.418 “
Emisijas kvotu
izsol
īšanas instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa

Siltumnīcefekta gāzu emisiju
samazināšana, attīstot enerģētiski pašpietiekamu ēku būvniecību" nolikums
.
2.
Piešķirt papildus finansējumu būvprojekta “Bauskas Centrālā bibliotēka Baznīcas ielā 17,
Bauskā
, Bauskas novadā” detalizācijai 60
500 EUR (ar pievienotās vērtības nodokli) apmērā,
finansējumu paredzot no Bauskas novada pašvaldības 2018. gada budžeta līdzekļu atlikuma
gada beigās.
3.
Uzdot Bauskas novada pašvaldības iestādes “Bauskas novada
administrācija” Ekonomikas un
finanšu nodaļai finanšu līdzekļu piešķīrumu no Bauskas novada pašvaldības 2018.gada
budžeta līdzekļu atlikuma gada beigās iekļaut kārtējos budžeta grozījumos.
4.
Kontroli par lēmuma izpildi uzdot Bauskas novada domes priekšsēdētā
jam.
Domes priekšsēdētājs
A.Jātnie

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.18 23:50

Raimonds

2.
Piešķirt papildus finansējumu būvprojekta “Bauskas Centrālā bibliotēka Baznīcas ielā 17,
Bauskā
, Bauskas novadā” detalizācijai 60
500 EUR (ar pievienotās vērtības nodokli) apmērā,
finansējumu paredzot no Bauskas novada pašvaldības 2018. gada budžeta līdzekļu atlikuma

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.18 23:53

?

un kas no tā!??

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.20 09:12

Raimonds

2Dienās }}apguvu}} 100 000 štukas , kas kam tika ?????? miniet!!! Neticīgajiem ??????????????????????? Palasiet pieejamo info .

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.19 00:00

bIJU rAIMONDS

Ātru ķipa noblo''kēja , bet vienkāršo aizmirsa , palasiet bauska.lv mus - mati stāvus ceļas.

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.19 00:12

Vietējās ziņas