Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Buča beķereja» atzīmē piecu gadu jubileju 4

«Buča beķerejas» piecu gadu jubileju saimniece Biruta Janočko Gailīšu pagasta Uzvaras ciemā šonedēļ nosvinēja Bauskas novada rosīgo dāmu biedrības «Apvārsnis» lokā.

Piecos gados Biruta iemācījusies strādāt ļoti precīzi, priecāties par līdzcilvēku atbalstu un nebaidīties risināt sarežģītas situācijas. Svētku reizē cienājot teju 20 biedrības sievas ar ēdienu «galuški», kurā apvienota ukrainiskā un latviskā virtuve, kā arī izcili gardu kūku, Biruta jeb Bucis, kā cepēju dēvē ģimene un draugi, katrai atrada siltu pateicības vārdu. Viena palīdzējusi ar dokumentiem, cita ar transportu, vēl kāda piegādā kartupeļus vai ir laba sarunbiedre, un Biruta par to ir pateicīga.

«Pēc aiziešanas no «Miķeļa» virtuves veselības problēmu dēļ jaunu sākumu atradu bezdarbnieku kursos, ko vadīja Eleonora Maisaka,» stāsta Biruta, «viņa uzslavēja manis cepto meduskūku un ieteica ar to «kaut ko darīt», lai gan pati gribēju kļūt par floristi. Kad bija grūti, padomu un pamudinājumu saņēmu no Raimondas Ribikauskas. Pārtikas un veterinārā dienesta speciāliste Zane Mančinska man iemācīja strādāt precīzi un pedantiski. Mani atbalsta ģimene, lielu pateicību esmu parādā saviem vecākiem, kam biju audžubērns.»

Pērn Buča siera kūka bija otrā labākā Siera kluba konkursā, un dalība Birutai iemācījusi labas prezentācijas nozīmi – tikai pieteikuma nepārdomāta noformējuma dēļ uzvariete nebija pirmā, stāsta R. Ribikauska. Tagad «Buča beķerejai» ir glīta izkārtne tirdziņiem, kartītes ar kontaktinformāciju. «Kad izziņojam kārtējo «top!» tirdziņu, Biruta saņem arvien jaunus pasūtinājumus,» stāsta Raimonda, «viņas kūkas ir iecienītas Zemkopības ministrijā un citās valsts iestādēs.»

Nesen izremontēta telpa trīsistabu dzīvoklī, kur Biruta izsniedz preci. Cep viņa turpat virtuvē, kas aprīkota ērti un pēc visiem mājražotāju noteikumiem. Sestdien Biruta atsāks regulāros ceļojumus uz  Kalnciema ielas tirdziņu. Izbraukumos tā ir mobilā konditoreja – kēksus, pīrāgus un kūciņas saimniece saliek kastītēs, kas cita uz citas sagulst ceļojumu koferī ar ritenīšiem. Vienā kabatā izkārtne, otrā – priekšauts un «papīri». Līdz tirdzniecības vietai Biruta nokļūst ar sabiedrisko transportu, un atpakaļ parasti produkciju nenākas vest.

Cepēja atklāj, ka savulaik spītīgi pretojusies vīramātes ukrainietes mēģinājumiem iemācīt vedeklai nacionālās virtuves zinības, tomēr tagad izvelk arvien jaunas «rozīnītes» no krietnās pierakstu kaudzes. Izrādās, veselīgie beztauku un burkānu kēksi nāk mantojumā no vīramātes. «Vīram ir sešas māsas, no kurām viena ir lieliska cepēja. Ar viņu apmaināmies receptēm «Skype»,» stāsta Biruta, «vīramāte reiz kalpoja ungāru ģimenē, daudz pārņēmusi no viņu ieražām.»

Buča stāsti kļuvuši par leģendu tūristu grupās, kas apmeklē novadu maršrutā «Baudi Bauskā!», jo ir tikpat «gardi» kā kūkas un pīrāgi. Arī «Apvāršņa» dāmas nevarēja vien beigt smieties par saimnieces asprātību, ikdienišķās lietās atklājot aizraujošas detaļas. Biruta teic – savu pieredzi neslēpj, jo tā var palīdzēt sākt uzņēmējdarbību kādam citam grūtā situācijā nokļuvušam: «Nevajag baidīties, tad viss izdodas.»

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Kolēģē...

Buci,man prieks par tevi!!!Lai veicas!!!

pirms 4 gadiem, 2015.03.27 08:50

Kolēģē...

Buci,man prieks par tevi!!!Lai veicas!!!

pirms 4 gadiem, 2015.03.27 08:50

Ērce

Čemodāns tāds jauns izskatās, laikam jau kurais nomainījies pa pieciem gadiem. Produkciju izķer uzreiz, jo nekur nevar nopirkt.

pirms 4 gadiem, 2015.03.27 09:22

Lija.

Buča tortes un kūciņas ir fantastiskas ! Veiksmi,izturību un neizsīkstošu darba garu turpmāk.!:)

pirms 4 gadiem, 2015.03.27 13:06

Vietējās ziņas