Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Būvdarbus uztic vietējiem meistariem 11

Bauskas novada Gailīšu pagasta Uzvarā pašvaldības garāžai veic jumta remontu. Darbi uzticēti vietējai firmai.

Bauskas novada domes sēdē aprīļa beigās deputātiem izvērtās diskusija par finansējuma atvēlēšanu šiem darbiem. Izskanēja iebildumi par veikto iepirkumu, kurā par atbilstīgāko atzīta SIA «LL Namejs». Tika izteiktas šaubas par visu nepieciešamo dokumentu atbilstību, par celtnieku pieredzi, pat tika minēts, ka darbu veikšanai izvēlēti «savi čomi».

«Bauskas Dzīve» Gailīšu pagasta Uzvarā sastapa SIA «LL Namejs» valdes priekšsēdētāju Gati Ģedraiti un strādnieku Aigaru Bulu. Viņi pastāstīja, ka būvniecībā ir strādājuši pansionātā «Derpele», kā arī vietējā pagastmājā. Tā kā būvdarbu pieredze celtniekiem ir. Pirms tam vīri veikuši dažādus darbus, tostarp celtniecībā Vācijā, Dānijā, Zviedrijā, Somijā.

«Esmu atgriezies ar domu dibināt pats savu firmu un strādāt Latvijā. Mazam uzņēmumam ir ļoti grūti iegūt pašvaldības pasūtījumus. Iepirkumos nereti ir prasības, ko mēs nevaram īstenot, piemēram, nepieciešama pieredze, prāvs finansiālais nodrošinājums, jo darbu sākšanai nav paredzēts avanss. Saprotu, ka pašvaldība baidās riskēt, dodot iespēju strādāt mazām firmām. Taču netrūkst piemēru, kad lielie uzņēmumi iegūst pasūtījumus, darbus nespēj un nevar paveikt, piemēram, kā Bauskas ģimnāzijā, beigās tomēr viss ir jāpadara vietējiem celtniekiem,» stāsta G. Ģedraitis.

Arī A. Buls labprāt vēlētos nebraukt darba meklējumos uz ārzemēm. Ja vien būtu oficiāls darbs, atbilstīgs atalgojums, viņš paliktu strādāt Latvijā. Ar tiesībām strādāt šajā objektā viņš ir apmierināts.

Gailīšu pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Gurkovskis atbalsta vietējos celtniekus un priecājas par viņu vēlmi meklēt darbu Latvijā: «Zinu Uzvarā vēl vismaz četrus vīrus, labus un kārtīgus strādniekus, kuri ir atgriezušies no ārzemēm, labprāt projām vairs nebrauktu, paliktu un strādātu šeit. Man nebija patīkami dzirdēt sev adresētus pārmetumus no deputātiem, it kā iepirkums būtu izstrādāts nepareizi, ka es apzināti aizstāvu vietējos cilvēkus. Firma «LL Namejs» godīgi ieguva šo pasūtījumu, un es par to tikai priecājos. Uzskatu, pašvaldība var darīt vairāk, lai atbalstītu vietējo dibinātos uzņēmumus, palīdzētu viņiem iegūt pasūtījumus.»

Garāžas jumta remontam Gailīšu pagasta Uzvarā atvēlēti vairāk nekā 16 tūkstoši eiro. Firmai «LL Namejs» darbi jāveic maijā. A. Gurkovskis, redzot, kā vīri strādā, pārliecināts, ka viss tiks izdarīts laikus.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Uzvariete

Lai veicas vīriem remontdarbos, un lai vairāk tādu pārvalžu vadītāju, kuri atbalsta vietējos!
Tie pāris deputāti ir tik pilni ar savām negācijām, ka neko labu viņi nav spējīgi saskatīt.

pirms 2 gadiem, 2016.05.06 13:38

zaglīgais napaleons

un ko tad deputāteļi nečīkst kad Bauskā regulāri kvintets uzvar pašvaldības konkursos!? Vai arī šo objektu tiem vajadzēja atdot?

pirms 2 gadiem, 2016.05.06 15:49

jomajo

to fendermani tiesām jau sen bija laiks patriek ratā, visas cerības uz cilvēku veselo saprātu, un tie nebalsos so mūdzi.

pirms 2 gadiem, 2016.05.11 22:44

Speciālists no Bauskas

Novada dome ir vienā garīgās attīstības līmenī ar bijušā kolhoza garažas jumtu, evolūcija Bauskas novadā ir beigusies.

pirms 2 gadiem, 2016.05.06 16:01

secinājums

Evolūcija Bauskas novada domē virzās pretējā virzienā. Žēl, ka meži tiek izcirsti - nebūs kur šamajiem dzīvot.

pirms 2 gadiem, 2016.05.06 16:59

retro

Šiem zēniem pieredzes nav un arī atbilstošas izglītības un sertifikātu.Un firmu jau dibina otro gadu.Pie manis arī pieteicās,bet lai mēğina,lai veicas,ja sabruks,tad atbildību uzņemsies pasūtītājs.

pirms 2 gadiem, 2016.05.06 21:20

ārds

Neviens uzreiz meistars nav piedzimis! Ja ir gribēšana, galva un kas pamāca, tad būs OK. Kādreiz amatieris ar centību uzbūvē labāk kā specs ar pieredzi!

pirms 2 gadiem, 2016.05.07 09:40

...

Zolitūdes MAXIMAS būvniekiem bija tāāāda pieredze un vesela kaudze ar sertifikātiem, bet rezultāts???
Tagad atbildīgo meklēs gadiem, jo visu nosaka nauda (diemžēl). Celtnieki jau visur ir vienādi, tikai pasūtījumi ir atkarīgi no lielfirmu partiju piederības u.t.t.

pirms 2 gadiem, 2016.05.07 17:45

Janis

Ja mars pie sava berna nevis pie manas sievas

pirms 2 gadiem, 2016.10.15 18:19

Vietējās ziņas