Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Būvētāji apskatīs trotuāru Skaistkalnē 15

Vecumnieku novada Skaistkalnē piektdien, 5. janvārī, ieradīsies ceļu būves firmas «Igate» speciālisti, portālu informēja akciju sabiedrības «Latvijas Valsts ceļi» speciālists Voldemārs Šķēle.

«Igate» speciālisti apsekos bojātā gājēju celiņa vietu un iespējams jau brīvdienās vai nākošās nedēļas sākumā tiks veikti labošanas darbi. Labošanas darbi tiek plānoti kā konstrukcijas pagaidu nostiprināšanas risinājums. Pilna atjaunošana plānota labvēlīgākos – sausākos laikapstākļos. Labošanas darbus veiks par  būvnieka līdzekļiem.

Vienlaikus V. Šķēle portālam skaidro, ka ūdens, kas Skaistkalnē ir sakrājies ceļam līdzās esošo teritoriju īpašumos, tur nav nonācis no ceļa. Par drenāžas sistēmām un ūdens novadi no īpašuma ir jārūpējas privātīpašniekiem, privāto īpašumu sakārtošanā nav iespējams ieguldīt valsts līdzekļus.

«Ietves izbūve nepasliktināja pieguļošo teritoriju stāvokli, jo pārbūvētajam ceļa posmam Skaistkalnes teritorijā ir izveidota lietus ūdens savākšanas un attīrīšanas sistēma, kā arī jauna, videi draudzīga drenāžas sistēma. Arī pašreizējo lietavu laikā tās darbojas bez starpgadījumiem un pilnībā nodrošina lietus ūdeņu aizvadīšanu no ceļa brauktuves un gājēju ietvēm. Ūdens no apkārtējiem privātīpašumiem netiek ievadīts autoceļa lietus ūdeņu savākšanas sistēmā.

Lai novadītu ūdeni no ceļam blakus esošajām teritorijām, nepieciešama pašvaldības līdzdalība, jo ir jāveic topogrāfiskie uzmērījumi privātajos īpašumos  lielā platībā un jāveic ūdens tecēšanas ceļu izpēte. Lai lietavu laikā samazinātu apkārtējo teritoriju applūšanu, var izveidot grāvjus bez noteces, kuros ūdenim sakrāties un ar laiku iesūkties zemē, tādi grāvji ir daudzviet apkārtējās teritorijās. Grāvji un drenāžas sistēmas ceļam piegulošajās privātajās teritorijās ir jāsakārto to īpašniekiem,» raksta V. Šķēle.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

skaistkalnietis

Jā,derētu gan apskatīt.To projektētāju visiem vajadzētu publiski apskatīt.

pirms gada, 2018.01.05 16:33

hmm

Vienlaikus V. Šķēle portālam skaidro, ka ūdens, kas Skaistkalnē ir sakrājies ceļam līdzās esošo teritoriju īpašumos, tur nav nonācis no ceļa. Par drenāžas sistēmām un ūdens novadi no īpašuma ir jārūpējas privātīpašniekiem, privāto īpašumu sakārtošanā nav iespējams ieguldīt valsts līdzekļus.-------VAI TAS DEBILIKIS NEREDZ KA CELSH JAU IR UZBUVETS 2X AUGSTAK NEKA ZEMES LIMENS TADEJADI NOGRUZHOT VISU ATBILDIBU UZ BLAKUS ESHOSHO ZEMES IPASHNIEKU ATBILDIBU

pirms gada, 2018.01.05 16:44

būvnormatīvi

ja objektam veikta kolmatāža (grunts līmeņa paaugstināšana) obligāti ir jāveic pasākumi lai novadītu nokrišņu ūdeni no šā objekta piegulošajām teritorijām, nemaz nerunājot par šā objekta laikā sabojātajām vai iznīcinātajām lietus ūdens novadīšanas sistēmām.

pirms gada, 2018.01.06 11:36

to Šķēle

Beidz vienreiz muldēt,jo ceļa būvniecības laikā tika sabojāta Ūlmaņlaika meliorācijas sitēma,kas nodrošināja ūdens noteci uz Riju strautu zem autoceļa. Atbērtnēs tika sabērtas salauztās keramikas caurules,aizbērti vaļējie novadgrāvji. Tāds pats bezatbildīgais kā projektētājs ! Beidziet vienreiz taisīt projektus Rīgas birojos !

pirms gada, 2018.01.05 17:37

skaistkalniešiem

vai tiešām Skaistkalnē nedzīvo neviens speciālists par ceļu būvi.Tur jau pašā sākumā vajadzēja kliegt,nevis tad,kad viss ir tā teikt ar uzslavām nodots.Protams,ka viss labais tika sabojāts.Ko tagad darīt privātīpašniekiem-tiešām nezinu,bet negribētu būt viņu vietā.Un kur bija pagasta pārvaldes vadība,kad tur visu demolēja.

pirms gada, 2018.01.06 08:38

Skaidrs,

ka kārtējais stulbais projekts, bet sekas jāstrebj sabiedrībai. Kad vienreiz kādu sauks pie atbildības???

pirms gada, 2018.01.05 19:34

!

Nekad mīļais skaistkalnieti=-nekad

pirms gada, 2018.01.06 08:40

varavīkšņu saimnieks

Pirmās bildes saimniekam grāvis jāaizber un jāizveido valnis gar gājēju celiņu lai Šķēle savu ūdeni vēro.Aizsargāsiet savu īpašumu.

pirms gada, 2018.01.05 23:14

kā tad

Šķēle jau nevēros,bet ideja laba.Vajag tikai uzņēmību.

pirms gada, 2018.01.06 08:42

pajolītis

Tavs komentārs ir šāviens desmitniekā.
Labs.

pirms gada, 2018.01.08 13:47

xxxxx

diplomus nopirkuši un tad taisa projektus esmu tādus redzējis tālāk par savu degungalu neredz un tie pieredzējušie ceļu būves speciālisti nevarēja paredzēt ka būs tāda situācija un pirms būvēšanas par to brīdināt kauns ceļu būvniekam

pirms gada, 2018.01.06 11:44

realitāte

ne jau iezīvotāju dēļ notika šī ielas rekonstrukcija, šis bija kārtējais projekts naudas apgūšanai, kurā svarīgākais ir pavisam cits- projektā iesaistīto labklājības līmeņa celšana. šajā sakarā vajadzētu atcerēties, ka ar Šķēlem līdzīgiem ir pilna Auguļa ministrija, kuru kūrē ZZS un rudenī attiecīgi balsot.

pirms gada, 2018.01.06 14:33

novadvieks

un tagad autocelu uzturetaji ar rotallietu sukniti sukne udeni no privatipasuma,un kas par to maksa!

pirms gada, 2018.01.06 19:51

Vietējās ziņas