Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Caur Grenctāli vestas narkotikas

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) atbildīgās amatpersonas sadarbībā ar Valsts policiju (VP) apturējušas narkotisko vielu pārvadātāju grupu un apcietinājušas vienu personu, portālu informēja VID Sabiedrisko attiecību daļas galvenā speciāliste Evita Teice-Mamaja.

Plaši operatīvie pasākumi tika veikti šī gada martā. Tad aizturēts un apcietināts jau agrāk par narkotisko vielu tirdzniecību tiesāts narkotisko vielu pārvadātāju grupas dalībnieks. Vīrietis noziedzīgajos nodarījumos bija iesaistījis arī savu sievu, kurai piemērots aizdomās turētās personas statuss.

3. martā VID un VP amatpersonas pierobežā kontrolēja kādu Latvijā reģistrētu automašīnu. Tika konstatēts, ka 1980. gadā dzimis Latvijas iedzīvotājs veicis vairāk nekā 97 gramu narkotiskās vielas – metamfetamīna – kontrabandu no Lietuvas uz Latviju caur bijušo muitas kontroles punktu «Grenctāle». Metamfetamīnu persona bija ievedusi noslēptu sainī ar cimdiem, kas bija ievietots viņa lietotās automašīnas salonā.

Aizturēšanas brīdī mašīnā atradās vēl divas personas. Sievietei, ar kuru aizturētais dzīvo nereģistrētās attiecībās, tika piemērots aizdomās turētās statuss. Otrai personai kriminālprocesā ir liecinieka statuss.

Veicot kratīšanu arī aizturēto personu dzīvesvietā, atrasti piederumi narkotisko vielu fasēšanai un tirdzniecībai: svari, karotītes, tukši maisiņi, vairāki mobilie telefoni un SIM kartes, kā arī gāzes pistole ar kairinošām vielām piepildītām patronām. Izmeklētāju rīcībā ir fakti, kas liecina par abu personu iespējamo narkotisko vielu regulāru lietošanu.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka 1980. gadā dzimušais vīrietis ir bijis tiesāts ar brīvības atņemšanu par narkotisko vielu tirdzniecību. Pērnajā maijā viņš ticis atbrīvots no ieslodzījuma vietas nosacīti pirms termiņa, paliekot policijas uzraudzībā. Policijas uzraudzības noteikumus minētā persona nepildīja, mainīja savu dzīvesvietu, slēpās no policijas un turpināja narkotiku tirdzniecību, iesaistot tajā arī 1984. gadā dzimušo sievieti, ar kuru dzīvo nereģistrētā laulībā.

Ir sākts kriminālprocess par narkotisko vai psihotropo vielu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai lielā apmērā, kā arī par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu un pārvadāšanu lielā apmērā realizācijas nolūkā. Atbilstīgi Krimināllikuma 190.1 pantam personas var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez tās konfiskācijas. Savukārt Krimināllikuma 253.1 pants paredz brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez tās konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas