Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ceļ gaismā Lieliecavas muižas bibliotēkas dārgumus

Iecavas mūzikas un mākslas skolā 21. martā notika projekta «Neredzamā bibliotēka» pasākums, kas bija veltīts fon der Pālenu dzimtas bibliotēkai Lieliecavas muižā. Tajā savulaik saimniekoja grāfs Leonīds fon der Pālens, viens no plašās grāfu fon der Pālenu dzimtas pārstāvjiem 19. gadsimta Latvijā.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) speciāliste Inga Surgunte pastāstīja, ka projektu «Neredzamā bibliotēka» 2017. gadā sāka LNB sadarbībā ar Latvijas Bibliotekāru biedrību, Latvijas reģionu bibliotēkām, muzejiem. Tā iecere ir atgriezt Latvijas kultūrapziņā piemirstu, bet apjomīgu un nozīmīgu kultūras mantojuma daļu – zudušās, izceļojušās, LNB krājumā nonākušās dažādu institūciju un privātpersonu bibliotēkas, ar kurām saistās nozīmīgi un aizraujoši stāsti par mūsu nācijas un valsts identitātes tapšanu.

Projektā līdz ar iecavniekiem izpēti veica arī sadarbības partneri Braslavā, Varakļānos, Lizdēnos, Pelčos, Popē un Zaļajā muižā. Viņi aptaujāja iedzīvotājus par materiāliem un ziņām, kas saistās ar vēsturiskajām bibliotēkām. Daudzviet atklājumi bijuši unikāli.

Vairāk par savāktajiem materiāliem, par iespēju ar tiem iepazīties lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā 27. martā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas