Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ceļu uzturētāji uzsāk cīņu ar sniegu 6

Nakts vidū no trešdienas uz ceturtdienu pie darba ķērās ceļu uzturētāji. Sākoties intensīvai snigšanai, brauktuves attīrīt no sniega steidza valsts, arī pašvaldību uzņēmumi.Bauskas uzņēmuma «Vides serviss» labiekārtošanas nodaļas vadītājs Vladimirs Karpičs stāsta, ka pirmie traktori pilsētas ielās devušies 9. decembra naktī pirms pulksten pieciem: «Tehnika nemitīgi kursē pa ielām, brauktuves uzturot tādā kārtībā, lai mašīnas varētu pārvietoties. Kad snigšana mitēsies, domāsim par rūpīgāku sniega šķūrēšanu, arī izvešanu.» Bauskas ielās strādā piecas «Vides servisa» transporta vienības: mašīnas un traktori. Uzņēmuma speciālisti aicina iedzīvotājus censties auto ilglaicīgi nenovietot ielas malā, lai tie netraucētu sniega šķūrētājiem.Valsts akciju sabiedrības «Latvijas autoceļu uzturētājs» Bauskas ceļu rajona izpilddirektore Antra Kuka skaidro, ka ap četriem naktī mašīnas devušās darbā. Maģistrāle A-7 9. decembrī līdz pulksten desmitiem bija izbraukta jau divas reizes. Ar nelieliem intervāliem šoferi uz šī ceļa strādās visu dienu. Tāpat šķūres izbraukušas pa pārējiem zemākas kategorijas ceļiem. A. Kuka informēja, ka 9. decembra priekšpusdienā nav saņemts neviens zvans par sniegā iestigušajiem skolēnu vai sabiedriskā transporta autobusiem. Bauskas ceļu rajonā sniega šķūrēšanā iesaistīti pieci automobiļi, divi vēl ir rezervē. No maģistrāles A-7 tiek šķūrēts sniegs, brauktuve vienlaikus tiek kaisīta ar sāli. Bauskas autoostas dispečere Līga Vītola informē, ka 9. decembra rītā visi autobusi no lauku reisiem atgriezušies pilsētā. Dažos maršrutos ceļā nācies pavadīt nedaudz vairāk laika. Ar nelielu kavēšanos autoostā iebraukuši arī Rīgas autobusi. Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kalniņš informē, ka par satiksmes traucējumiem 9. decembra rītā ziņu nav.  Skolēnu autobusi atbraukuši, pašvaldība strādā, lai attīrītu no sniega savas brauktuves. Agrā rīta stundā bija nošķūrēts arī valsts ceļš posmā Vecumnieki-Skaistkalne. Arī Iecavas novada izpilddirektors Mārtiņš Veinbergs «Bauskas Dzīvei» apliecināja, ka novada ceļi 9. decembra rītā ir izbraucami: «Mums ir līgums ar Bauskas ceļu rajonu, ar pienākumiem viņi tiek galā. Protams, ja būs milzīgs putenis, tad visiem būs problēmas.» Rundāles novadā pašvaldības ceļu šķūrēšana 9. decembrī sākās no plkst. 7 rītā. Pēcpusdienā brauktuves atkārtoti izbrauca skolēnu pārvadājumu maršrutos, informē izpilddirektors Aldis Smilga. Par ceļu kopšanu novada teritorijā bija izsludināts iepirkuma konkurss. Saskaņā ar tā rezultātiem, Saulainē un Ziedoņos šo pienākumu ar savu tehniku veic zemnieku saimniecība «Atpūtas» - Ivars Atstupens. Virzienā Viesturi, Bērstele, Punclavas pašvaldības ceļu tīrīšanu organizē zemnieku saimniecība «Sējas». Par ceļu tīrīšanu Svitenē un Pilsrundālē Rundāles novada dome noslēgusi līgumu ar SIA «Z.D.P».

Pievieno komentāru

Komentāri 6

sniegs

draķīgi iet viņiem ar to tīrīšanu :@
Pieraduši visu gadu neko nedarīt....tagad nevar savas pakaļas pakustināt

pirms 7 gadiem, 2010.12.10 14:34

mamma

Ceļš A7 tiešām no rīta plkst.06.10 bijašķūrēts, jo devos uz darbu, bet pie pieturas bija jāveļas pāri valnim, lai tiktu malā no šosejas, varb''''ut pie pieturām ir iespējams izšķūrēt kabatiņas, lai nav jāstāv šosejas malā

pirms 7 gadiem, 2010.12.10 13:29

darja

Neizprotami kāpēc pa Rīgas šoseju brauc traktori ar paceltām šķūrēm,nobrauc tikai degvielu vai kā?Tas jau notiek gadiem.

pirms 7 gadiem, 2010.12.10 05:43

Ceļš Bauska-Brunava vispār šodien nav šķūrēts, kaut gan rakstā minēts, ka šķūres izbraukušas pa zemās kategorijas ceļiem...

pirms 7 gadiem, 2010.12.09 18:46

Vietējās ziņas