Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cenas eksporta tirgos ļauj «Balticovo» pērn panākt divkāršu peļņas kāpumu

Iecavas novadā strādājošās akciju sabiedrības (AS) «Balticovo» apgrozījums un peļņa 2015. gadā augusi salīdzinājumā ar 2014. gadu.

Apgrozījums 2015. gadā bija 45,9 miljoni eiro, kas ir par 7% vairāk nekā 2014. gadā,  savukārt peļņa bijusi 5,6 miljoni eiro, kas ir vairāk nekā dubults pieaugums, salīdzinot ar 2014. gadā nopelnītajiem 2,15 miljoniem eiro.

Kā informēja «Balticovo» valdes priekšsēdētājs Vadims Vlasovs, veiksmīgos peļņas rādītājus sekmēja negaidīti augstās olu cenas Eiropā, ko pērn izraisīja putnu gripas uzliesmojums ASV. Jau vēstīts, ka problēmas ASV olu industrijā nostādīja izdevīgā situācijā visus Eiropas olu ražotājus, arī «Balticovo».

Vienlaikus V. Vlasovs atzina, ka tik labvēlīgi apstākļi Eiropas olu ražotājiem cik spēji sākušies, tik krasi beidzās jau 2016. gada sākumā un jau radījuši olu pārprodukciju un cenu kritumu.

«Jau tagad ir zināms, ka pēc veiksmīgi aizvadītā gada seko pārbaudījumu pilns 2016. gads daudziem olu ražotājiem Eiropā,» atzina V. Vlasovs. Viņš arī sacīja, ka uzņēmumā pērn saražoti 620 miljoni olu, kas ir par 9% vairāk nekā 2014. gadā, savukārt eksports veidoja 65% no kopējā apgrozījuma. Papildus jau gadiem ilgi nostiprinātajai sadarbībai Eiropas Savienībā sākts olu produktu eksports arī uz Beļģiju un Bulgāriju, bet sadarbība ar klientiem Slovēnijā ievirzīta jaunā kvalitātē.

Veiksmīgs bija arī graudu iepirkums pagājušajā gadā, jo rudens lietavas neskāra vietējos graudaugu audzētājus, līdz ar to 2,8 miljoniem uzņēmuma dējējvistu laikus un ar izdevīgākiem nosacījumiem izdevās iepirkt rekordlielus graudu krājumus ziemai.

Kopējie pārdošanas rādītāji 2015. gadā pieauga visām galvenajām produktu kategorijām, salīdzinot ar 2014. gadu.

«Vislielāko pārdošanas apjomu kāpumu piedzīvoja šķidrie olu produkti un vārīto olu produkti, kurus esam pārdevuši par 20% vairāk nekā 2014. gadā. Šie mūsdienīgie augstās kvalitātes un Eiropā tik iecienītie olu produkti šī gada «Balticovo» produktu portfelī veidoja jau vairāk nekā 25% no kopējā apgrozījuma,» sacīja uzņēmuma vadītājs.

Tāpat V. Vlasovs apliecināja, ka pagājušajā gadā daudz uzmanības veltīts iekšējo ražošanas un vadības procesu uzlabošanai. Veikta virkne uzlabojumu saistībā ar dējējvistu barošanu un jaunputnu audzēšanu, kā arī iegūts BRC kvalitātes vadības sistēmas augstākā līmeņa vērtējums.


UZZIŅAI

«Balticovo» tirgus daļa Latvijā ir ap 40%. Uzņēmumā 2016. gadā strādā 246 darbinieki.

Uzņēmuma īpašnieks ar 95% uzņēmumu akciju ir Latvijas pilsoņiem piederošais «BCO».

Kā liecina firmas.lv informācija, «BCO» īpašnieki kopš 2009. gada 17. decembra ir Tatjana Poplavska (67% kapitāldaļu) un Valdis Grimze (33% kapitāldaļu).

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas